Staňte se předplatitelem našich časopisů
mojepredplatne.cz

Tento dort zvládne i začátečnice, je snadný na přípravu a pouze ze 4 ingrediencí

Dort ze čtyř ingrediencí
Dort ze čtyř ingrediencí
Zdroj: Shutterstock

Potřebujete rychle vyčarovat něco dobrého pro návštěvu, která se ohlásila, že za hodinu zvoní u vašich dveří, a vy navíc doma nic moc nemáte? Zapomeňte na štrúdl, upečte rovnou dort! Blíží se také konec školního roku, co takhle jednou děti nebrat za odměnu do cukrárny, ale připravit jim domácí dobrotu? Nebojte, zvládne ji i začátečnice!

Co budete potřebovat:

vajíčka
cukr
olej
polohrubou mouku

Postup:

Opravdu vám budou stačit jen tyto čtyři ingredience! Jejichž množství se odvíjí od velikosti dortu, respektive formy. A naprosto jednoduše celý postup závisí na poměru ingrediencí, kdy na jedno vajíčko připadá 40 g polohrubé mouky (ale může být i špaldová), 40 g krupicového cukru a jedna lžíce oleje. Na klasickou kulatou dortovou formu o průměru kolem 25 cm vám vystačí asi toto množství: 4 vajíčka a tím pádem 160 g cukru, 160 g mouky a 4 lžíce oleje.

Celé kouzlo tkví v tom, že si nejdříve vyšleháte z bílků sníh, do kterého, hned jak se začne tvořit, pomalu přisypete všechen cukr. Pak opatrně vmícháte žloutky, olej a nakonec i mouku. Těsto pečte při 180 stupních 20 minut a snažte se troubu celou dobu neotevírat. Ideální je po dvaceti minutách vyzkoušet špejlí, zdali se těsto nelepí, a případně ještě chvíli péct.

Korpus můžete obarvit kakaem, a to tak, že odeberete mouku podle množství použitého kakaa, což znamená, že pokud chcete například obarvit dvěma lžícemi holandského kakaa, odsypete dvě lžíce mouky.

Pak už jen stačí hotový a vychlazený korpus dozdobit ovocem, marmeládou, čokoládovým krémem nebo třeba jednoduše mascarpone utřeným s cukrem a vynikající desert je na světě!

Líbí se vám Kafe.cz? Čtete rádi naše články? Přidejte se k nám i na Facebooku!

Tohle musíte vidět! Inspirace, jak zdobit dorty, není nikdy dost.

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Akční letáky


ZAVŘÍT REKLAMU