Nikdy jsem nečekala, že mě život zavede na tak bouřlivou cestu plnou lásky, bolesti a nečekaných zvratů. Dnes se potýkám s volbou, která může ovlivnit směr mé budoucnosti, a mé srdce tíží rozporuplné emoce.

Štěstí s novým mužem završilo dítě

Po rozvodu s prvním manželem jsem se vydala na cestu sebepoznání, rozhodnutá najít štěstí a naplnění. Právě v této mojí "transformační fázi“ jsem potkala Milana*, dobrosrdečného muže, který mi svým přístupem k životu vyrazil dech. Byla mezi námi dobrá chemie a zanedlouho mezi námi rozkvetla nefalšovaná láska. Sdíleli jsme společné sny, začali jsme spolu bydlet, a nakonec mezi sebe přivítali naše krásné dítě.

Jenže moje štěstí s Milanem se brzy začalo otřásat v základech. Stále jsem musela vídat Petra, mého exmanžela, se kterým mám dvě děti. Díky jeho přístupu k celé situaci a společné odpovědnosti za výchovu našich dětí jsem začala vidět jeho pozitivní vlastnosti, které jsem si dřív neuvědomovala. Naše nezávazné rozhovory o dětech ve mně brzy probudily dávno pohřbenou lásku a já zjistila, že k němu stále něco cítím.

Stará láska nerezaví

K mému úžasu se mi Petr přiznal, že ani on na mě ve svém srdci nezapomněl a doufal, že se usmíříme. A já teď vůbec nevím, co bych měla udělat. Jsem rozpolcené mezi stabilitou, kterou jsem našla s Milanem, a znovu rozhořelým citem k Petrovi, který jsem už dávno považovala za vyhaslý.

Pohybovat se v téhle choulostivé situaci je pro mě vše, jen ne snadné. Každý den se nyní bezmocně zmítám ve víru emocí, rozpolcená mezi lákavostí oživené staré lásky a novým životem, který jsem si mezi tím vybudovala s Milanem. Myšlenka, že bych ublížila tomu dobrému muži, který mi stál po boku v dobrém i zlém, mě tíží na svědomí.

Zatím tak nějak žongluji s křehkou rovnováhou mezi svou minulostí a přítomností. Snažím se pochopit, po čem mé srdce skutečně touží. Uvědomuji si, že stéjím před rozhodnutím, která vyžaduje pečlivé zvážení, soucit a odvahu postavit se obtížím. Zatímco se nadále pohybuji v této spletité síti emocí, držím se víry, že se vše časem vyjasní...

Související články