Staňte se předplatitelem našich časopisů
mojepredplatne.cz

Obsah těchto fotografií je šokující, i když to nebyl původní záměr

Raritní FOTKY Z HISTORIE, které jste ještě neviděli! Nenechte si je uniknout, OHROMÍ VÁS!
Raritní FOTKY Z HISTORIE, které jste ještě neviděli! Nenechte si je uniknout, OHROMÍ VÁS!
Zdroj: YouTube.com
Prohlédněte si všechny fotografie (22)

Tato sada fotografií je vskutku unikátní. Doporučujeme si ji nenechat uniknout, rozšíří vám obzory. Nebo vy víte, jak vypadají plynové masky pro novorozence, čím se živil nejvyšší muž světa, nebo proč přímo k nohám královny Alžběty II. ulehl člen její gardy?

Fyzikální princip barevné fotografie poprvé předvedl James Clerk Maxwell v Londýně 17. května 1861. Promítl na plátno současně tři černobílé snímky barevné řádové stuhy přes červený, zelený a modrý filtr, které byly předtím exponovány přes filtry stejných barev. Prokázal tak princip aditivního míchání barev. Ve skutečnosti však byla použitá exponovaná fotocitlivá emulze necitlivá na červenou barvu. Místo červené byla na snímku přes červený filtr exponována okem neviditelná ultrafialová část spektra. Prakticky však byla tato technika kvůli své komplikovanosti nepoužitelná.

Dalšími, kdo se zabývali barevnou fotografií, byli roku 1904 v Lyonu bratři Auguste a Louis Lumièrové, kteří představili první autochromové desky, které se daly reprodukovat barevným tiskem a umožnili v praxi vyrobit fotografii jedním jediným snímkem.

Podívejte se do naší galerie, ve které najdete snímky, které vznikly ještě před vynálezem barevné fotografie.

Líbí se vám Kafe.cz? Čtete rádi naše články? Přidejte se k nám i na Facebooku!

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Akční letáky