Griselda Blanco

V 70. letech minulého století, kdy začala americká Florida bohatnout, stála na kokainovém podloží. Drogoví dealeři potřebovali ulít své peníze. Na vrcholu žebříčku stála žena Godmother Griselda Blanco. Po násilné vraždě svého manžela se dokázala "vypracovat" a podmanit si daleké podsvětí. Vyrůstala v kolumbijském slumu a už jako dospívající dívka přičichla k únosům a loupežím. Špinavá práce jí nebyla cizí. Komu dlužila, byl mrtvý. Stejně tak ten, kdo dlužil jí. V roce 1985 se poprvé dostala před soud, ale úředníci i hlavní prokurátor už byli dávno podplacení. Případ se zametl pod stůl a vraždění pokračovalo dál. V roce 1998, kdy se počet obětí dotýkal čísla 400, se konečně přiznala ke svému počínání, po 6 letech vězení však byla propuštěna a deportována zpět do rodné Kolumbie, kde možná doteď zpytuje svědomí.

Samantha Lewthwaite

Dívka se narodila do křesťanské rodiny, ale brzy konvertovala k islámu. Svůj podíl na tom měla i láska k muži, který ji vtáhl do světa, kde je život skutečně pomíjivý. Samantha patří mezi nejhledanější ženy světa, stojí za útoky na nákupní centrum v Nairobi, kde pohřbila více než sto lidí, a na King Cross, cvičí čečenské sebevražedné atentátnice, je členkou somálské teroristické skupiny Al-Shabaab. Před pár lety kolovaly zvěsti, že zemřela, ale není tomu tak. Skrývá se a zřejmě spřádá plány, jak potrestat ty, kteří nevěří v islám.

Melissa Calderon

Narodila se do dobře situované rodiny a nic nenasvědčovalo tomu, že by se mohla v životě vydat špatným směrem. V roce 2005 si vzala mexického drogového dealera a stala se nedílnou součástí gangu Sinaloa. Po malé vzpouře uvnitř skupiny přišel její rozpad. Každý si založil svou organizaci a téměř nikdo v jejich okolí nebyl v bezpečí, takoví lidé nemají výčitky. O deset let později byla zatčena v Cabo San Lucas a odpykává si trest ve federálním vězení. Uvidíme, jak dlouho.

Claudia Ochoa Félix

Na první pohled by se mohlo zdát, že se Claudia Ochoa Félix živí jako dvojnice Kim Kardashian. Těžko říct, je-li to paradox, výsměch bezpečnostním složkám nebo jen tučné úplatky, aby ji nechali v klidu žít. Po smrti svého manžela převzala vedení mexického drogového gangu a pokračuje v mordech, vydírání a krveprolití. S nepřehlédnutelným růžovým samopalem pózuje na sociálních sítích a nápadně připomíná svůj slavný vzor.

Anna Chapman

Anna Vasiljevna Kuščenková je ruskou špiónkou, která procestovala svět, dokázala se vnutit do nejvyšších kruhů a získat informace, za které se platí zlatem. Po návratu do své rodné vlasti byla poctěna státním vyznamenáním a dodnes je známou celebritou a příležitostnou modelkou. Anna pochází z rodiny, kde otec byl napojen na KGB, studovala na nejprestižnějších světových univerzitách a mohla si vybírat. Byla nadobro vyhoštěna z Británie, USA i Ázerbajdžánu, ale Rusko ji přijalo zpět s otevřenou náručí, nemá si tedy na co stěžovat.

Mezi další nebezpečné články ženského pokolení patří i spousta dalších.

  • Maria Licciardi - kvůli své výšce byla přezdívaná jako "La Piccolina", spolu s vyhlášeným italským zločincem a později jako šéfka Camorry měla na svědomí smrt mnoha nevinných lidí
  • Angie Saclemente Valencia - kolumbijská modelka a návrhářka spodního prádla vyměnila svou kariéru za život po boku drogového dealera a ruce od krve
  • Sandra Alvia Beltran - jako členka drogového gangu, které se přezdívalo "Královna Tichého oceánu" přenechávala mordy svým kolegům a soustředila na praní špinavých peněz