Staňte se předplatitelem našich časopisů
mojepredplatne.cz

Čím doplnit koupelnu, aby působila luxusně a zároveň jste se v ní cítili útulně

Luxusní koupelna
Luxusní koupelna
Zdroj: Pinterest
Prohlédněte si všechny fotografie (16)

Když se řekne luxusní koupelna, obvykle si představíme místnost obloženou pravým mramorem a ozdobenou prvky ze zlata. To je ovšem tradiční a poněkud zastaralé pojetí. Pojďme se podívat, jakým přepychem se honosí moderní luxusní koupelny a co je vynáší na špici jak po designérské, tak po cenové stránce.

Současný trend velí, že koupelna neslouží jen k hygieně, ale také k odpočinku a relaxaci po náročném dni. Prostor se zvětšuje, přibývá lázeňských prvků a obkladů v příjemných hřejivých barvách. Kdo si to může dovolit, volí obklady z exotického dřeva, které při správné údržbě nepodlehne vlhkosti. Kdo má těch peněz ještě víc, objedná si třeba celodřevěnou vanu za půl milionu. A když máte to štěstí, že jste dcerou Bernieho Ecclestona, necháte si vyrobit vanu z jednoho kusu amazonského křišťálu za více než 20 milionů korun.

Křišťálová vana Křišťálová vana Zdroj: Pinterest

Takové klenoty ovšem nemůžete zavřít do tmavé koupelny 2x3 metry. Potřebujete velký, vzdušný prostor a hodně světla, kde drahocenná vana dobře vynikne. Tomu pomůžou velká okna s krásným výhledem a nejlépe také okna střešní.

Pokud jste pohádkově bohatá, může se vám po čase omrzet české proměnlivé klima a přesídlíte do teplejších krajin. Tam si pak můžete dovolit vybudovat koupelnu venku nebo v proskleném atriu a vyzdobit ji exotickými rostlinami. Hygieně spojené s relaxací jako byste se oddávala přímo uprostřed džungle.

Luxusní koupelna Luxusní koupelna Zdroj: Pinterest

Odzvoněno samozřejmě není ani tradičnímu mramoru. Hladké plochy vypadají skvěle a snadno se udržují, i když to zrovna není měřítko, kterým by se bohatí lidé museli řídit - na úklid přece mají personál...

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Akční letáky


ZAVŘÍT REKLAMU