V koupelně nesmí chybět zrcadlo, důležitý je ale také jeho tvar!

Zdroj: Shutterstock.com
Prohlédněte si všechny fotografie (12)

Koupelna je jednou z místností v bytě, kde je prostoru pro experimenty většinou málo. Podle některých musí být praktická, na design a vychytávky se moc nehraje, jiní ji ale vnímají také jako místo odpočinku a uzpůsobují ji tomu. Tak či onak, v koupelně musí být vždy zrcadlo, o tom jistě není pochyb a v poslední době i tvar tohoto vybavení podléhá trendům a nyní musí být jedině kruhového tvaru. 

Máte-li rozvernou náladu při rekonstrukci koupelny, zřejmě skončíte u barevných dlaždiček a ručníků s monogramem. Musíte do malého prostoru poskládat všechno potřebné vybavení a doplňky. Těžko vynecháte vanu nebo umyvadlo, ale volnou ruku máte při hrách s tvary a materiály.

Zrcadlo v hlavní roli

Ženy se u něj líčí, odličují a marně hledají černé tečky, kterých se už dávno zbavily, muži před ním kontrolují svaly a zatahují pivní pupek. Zrcadlo postrádat nemůžete a často je nejvýraznějším solitérem celé místnosti. Pohrajte si s tvarem, nemusí být všechno strohé a hranaté. V současnosti je žhavým trendem kulatý a pravidelný tvar zrcadla.

Zapadne do všech koupelen, dobře vypadá na bílých i barevných dlaždičkách, kamenném obkladu i v zajetí dřeva a kovu. V naší bohaté galerii se přesvědčte, že své místo si vydobije jednoduché zpracování i okázalé rámy.

Feng shui zasahuje

I toto prastaré učení má svá pravidla, která platí pro zrcadla v bytě. 

  • Zrcadlo by mělo být bez hran, nejlépe oválné nebo kulaté
  • Musíme udržovat jejich čistotu
  • Neměla by odrážet nepříjemná místa nebo nehostinné kouty v místnosti
  • Nesmí viset naproti jinému zdrcadlu a odrážet ho
  • Je nevhodné, aby viselo proti dveřím do místnosti

V galerii najdete plno krásné inspirace na trendy vybavení koupelen. 

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Akční letáky