Staňte se předplatitelem našich časopisů
mojepredplatne.cz

Ukliďte si tentokrát podle metody konmari: Vytvoříte tak doma spoustu prostoru

Zdroj: Shutterstock.com
Prohlédněte si všechny fotografie (30)

Věděli jste, že prostředí, které nás obklopuje má ohromný vliv na naši psychiku? A také že, pokud si uklidíte, najdete všem věcem své místo, zbavíte se věcí, které vám nepůsobí radost, tak se vám velmi uleví? Musíte jen přijít na ten správný klíč, podle kterého si jednou pro vždy utřídíte nejen věci, ale také myšlenky.

Interiéry, které vám představujeme, jsou ve skutečnosti opravdová obydlí, ve kterých žijí lidé, nejde o nastylizované fotky z katalogu nábytkářské firmy. Všechny fotografie ale mají něco společného, pořádek na nich je podřízen jednomu pravidlu.

To pravidlo se jmenuje konmari metoda a vymyslela ji Japonka Marie Kondo. Ta má na svém kontě už několik bestselerů, ve kterých se věnuje problematice úklidu, nesmyslnému hromadění věcí, lpění na nepotřebných věcech a v neposlední řadě poukazuje na to, jak pobyt v uklizeném interiéru člověka ovlivňuje. Podle Marie lidé, kteří mají domácnost vedenou dle poměrně přísného řádu, dosahují lepších úspěchů v práci, jsou sebevědomější, netrápí je některé nemoci, jsou zkrátka šťastnější.

S tím asi lze souhlasit, ovšem nic se nemá přehánět a bohužel to vypadá, že i z úklidu se může stát posedlost. Nicméně, pokud to dotyčným vyhovuje a bydlí se jim v takovém prostředí dobře, tak je to v pořádku.

Podívejte se do galerie, jak také může vypadat metoda konmari v praxi. 

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Akční letáky