Staňte se předplatitelem našich časopisů
mojepredplatne.cz

Kaylee Muthart (22): Pod vlivem drog se zmrzačila, dnes se učí žít a být matkou

Zdroj: Instagram
Prohlédněte si všechny fotografie (15)

Jednadvacetiletá dívka vlastní vinou totálně změnila svůj život a to způsobem, ze kterého zůstává rozum stát. Rok po události o svých pohnutkách konečně promluvila a prozradila také to, že již rok se drog ani alkoholu nedotkla a snaží se začlenit do společnosti, aby mohla vychovávat svou dceru. 

Psalo se 6. února 2016, tehdy jednadvacetiletá Kaylee měla za sebou zhruba 48 hodin beze spánku a byla v bytě svého známého, se kterým s oblibou užívala drogy. Bylo jí poměrně jedno, co do sebe nacpe, zda to budou halucinogeny, metamfetamin, heroin nebo cokoli jiného. Toho odpoledne to bylo předávkování metamfetaminem, v důsledku čehož měla Kaylee halucinace, jenž jí přiměly aby si vlastníma rukama vydloubla oči z důlků a rozmačkala je v dlaních. Její kamarád, který byl s ní, se jí v tom snažil zabránit, bylo už ale pozdě. 

"Já to pořád nechápu. Ani teď. Prostě se zvedla, došla k zrcadlu a nacpala si ukazováčky pod bulvy. Oči si vyndala, ještě visely na nervech, ona je vytrhla a rozmačkala v rukách. Všude byla krev a sklivec. Bylo to strašné. Teprve v tu chvíli mi došlo, co se stalo a začal jsem křičet, co to udělala, že se oslepila," vzpomíná Kayleein kamarád Greg. 

"Byla jsem v rauši a slyšela jsem v hlavě hlas Boha, že si musím vytrhnout oči, že tím zachráním celý svět před zkázou a apokalypsou. Neměla jsem čas se rozmýšlet. Musela jsem jednat... Zpětně mi došlo, že to byl jen výplod drog," uvědomuje si nyní již slepá dívka. Se svou slepotou funguje už více než rok. Naučila se chodit za pomoci hlasové navigace svého mobilního telefonu. Umí si sama uvařit kávu, čaj a jednoduchá jídla a stále se zlepšuje i v domácích pracech. Ráda by si totiž k sobě vzala svou čtyřletou dceru, kterou porodila v osmnácti letech. Otěhotněla také pod vlivem drog a do dneška neví, kdo je otcem její malé Malony.

"Žádný rodič nechce, aby jeho dítě osleplo a zvláště ne takovýmto způsobem, ale pro Kaylee to bylo zřejmě potřeba. Teprve teď se z ní stává příkladný rodič. Už více než rok nepije a drog se ani nedotkla. Se svou dcerou telefonuje každý den a ráda by ji měla v péči nastálo. Jestli se na jejím oslepnutí dá něco považovat za pozitivní, je to tohle," říká Kayleeina matka a Kaylee s ní souhlasí. 

"Nelituji toho, oslepla jsem, abych konečně viděla svět takový jaký je. Fyzický zrak sice nemám, ale ten vnitřní se neuvřitelně změnil a já vidím krásy života, jaké jsem s drogami neviděla. Jsem za tu událost vděčná," usmívá se Kaylee a těší se na šestnáctitýdenní program pro nevidomé, který by ji měl naučit mnoho dalších věcí. I přes svůj handicap se Kaylee naučila znovu hrát na klavír a na kytaru a ráda by v budoucnu napsala knihu. Svého původního snu stát se mořskou bioložkou se vzdát bohužel musela, protože si přála pozorovat delfíny a velryby v jejich přirozeném prostředí. To ale bez zraku opravdu nejde...

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Akční letáky