Staňte se předplatitelem našich časopisů
mojepredplatne.cz

Hluchoněmá Amelia (21): Život jí zachránil ztracený pes, dokázal neuvěřitelné!

Amelia Milling se svým "strážným andělem"
Amelia Milling se svým "strážným andělem"
Zdroj: Youtube
Prohlédněte si všechny fotografie (10)

"Zjevil se zničehonic jako anděl a zachránil mi život," popsala své dobrodružství v horách 21letá Američanka Amelia Milling. Nemyslela přitom prince na bílém koni, ale huskyho jménem Nanook. Pes přitom podle jeho majitele k zachraňování lidí nikdy trénován nebyl.

Hluchoněmá Amelia si vyrazila letos v červnu sama do Národního parku Chugach na Aljašce. Při průchodu Havraním průsmykem se jí ale zlomila trekingová hůl, načež uklouzla a sjela 200 metrů dolů po zasněžené stráni. Potlučená o kameny, klepala se zimou i strachem, utrpěla šok. A v té chvíli spatřila velkého bílého psa.

Amelia Milling

"Když jsem Nanooka poprvé uviděla, myslela jsem, že je to vlk. Pak jsem si všimla malého obojku a uvědomila jsem si, že mi přišel pomoci," vyprávěla zachráněná studentka. Husky jí pomohl najít cestu zpátky na stezku, a dokonce jí vytáhl za popruhy u batohu z vody, když se neúspěšně pokusila přejít řeku.

Majitel psa Scott Swift prozradil, že to není poprvé, co Nanook někomu v horách přiběhl na pomoc. K záchraně turistů přitom nikdy nebyl trénován, neprošel žádným zvláštním výcvikem. Na své záchranné výpravy chodí sám od sebe, Swift o něm někdy neví celé dny.

"Prostě se ztratí a připojí se k nějakému turistovi nebo běžci. Jednou se dokonce přidal k vojákům, kteří tu měli poblíž výcvik. Tehdy byl pryč celý týden," uvedl Swift. Nanook podle něj už dříve zachránil život malé holčičce, která spadla do řeky.

Husky Nanook

Nanookovi je vděčná také Lindsey Honemann, která sice byla na Aljašce se skupinou přátel, ale když uklouzla na skále a začala se kutálet dolů, byl to právě Nanook, kdo jí přispěchal na pomoc. "Připojil se k nám a šel s námi, jako by na nás chtěl dávat pozor. Pak jsem najednou uklouzla a vezla se po svahu, slyšela jsem jenom, jak jedna z mých kamarádek křičí moje jméno. Myslela jsem, že umřu. A v tom se objevil Nanook a pomohl mi zpátky nahoru," uvedla Lindsay.

"Věřím, že tenhle pes je strážný anděl. Nikdy na něj nezapomenu," uzavírá Amelia.

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Akční letáky