Staňte se předplatitelem našich časopisů
mojepredplatne.cz

Když větrání nepomáhá aneb Jak se rychle zbavit nepříjemných zápachů v bytě

Zdroj: shutterstock.com
Prohlédněte si všechny fotografie (14)

Kdo ve svém bytě či domě skutečně žije, nejspíš někdy zažil pocit, kdy doma něco zapáchá a vy si s tím neumíte poradit. Poradíme vám jak zatočit se zápachem a hlavně jak mu předcházet. 

Pokud máte pocit, že u vás doma něco podivně smrdí, v první řadě je nejlepší najít zdroj zápachu. Podívejte se naprosto všude, i na ta nejnepravděpodobnější místa jako je za ledničkou, za sporákem, ve skříni a v mnoha dalších lokacích. Nikdy totiž nevíte, co to může být.

Pokud zdroj zápachu skutečně najdete, nechte ho chvíli vyvětrat v okně, nebo na balkóně, případně ho vystavte větru či větráku. A pokud toto nepomůže, přistupte k mechanické likvidaci za pomoci přírodních aromat, či chemikálií.

Můžete si vyrobit domácí osvěžovač vzduchu. Nejlépe v tomto případě funguje ocet zkombinovaný se sušenou rozmarýnou, případně trochou citrónové šťávy. Pokud je nečistota, která zapáchá na koberci, je dobré vyrobit si domácí práškový čistič z boraxu (tetraboritan sodný, který se používá jako hnojivo), jedlé sody, pomerančové kůry a skořice. Nasypte na koberec a vyluxujte. Voilà, vše je čisté a voní jako čerstvě rozkvetlá louka. V galerii najdete další návody a typy. 

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Akční letáky


ZAVŘÍT REKLAMU