Staňte se předplatitelem našich časopisů
mojepredplatne.cz

Dítě s Downovým syndromem jim otevřelo oči, zachránili tedy život sirotkovi

Downův syndrom
Downův syndrom
Zdroj: Instagram
Prohlédněte si všechny fotografie (20)

Narození dítěte s sebou nepřináší jen radost, ale i obavy, bude-li v pořádku a zdravé. Downův syndrom obchází stále více nastávajících maminek, ale Kelsi je důkazem, že ani to nemusí být překážkou pro spokojený život.

Velká rodina

Kelsi si se svým manželem pořídila pět dětí, celé dny kolem nich bylo živo a další přírůstek neplánovali. Osud měl s jejich životy jiné úmysly. Šesté těhotenství probíhalo bez komplikací, ale hned po porodu bylo jasné, že je něco v nepořádku. Malý Colt se narodil s chromozomem navíc, což znamená, že má Downův syndrom. Silně věřící rodiče ale ani na moment neuvažovali o tom, že by se o chlapce nepostarali nebo ho dali do ústavní péče. Zrodil se nový život, a tak se k tomu postavili. Pod záštitou víry a božího požehnání přivedli Colta do velké rodiny a zahrnuli ho láskou.

Celá rodinka pohromadě

Parťák

Malý Colt byl stále v centru dění a sourozenci se u něj celé dny střídali, přesto rodiče zatoužili po přírůstku, který by mu byl bližší. Na sedmý pokus zvolili cestu adopce a po pár měsících od narození Colta si letěli pro Nica do daleké Ukrajiny. Zapojili se totiž do programu Reece´s Rainbow, která se stará o sirotky nebo odložené děti s postižením a proces žádosti nabral na rychlosti.

Oba chlapci se okamžitě spřátelili a dnes bez sebe nedají ani ránu. Trpí Downovým syndromem a začleňují se do života po svém. Díky milující rodině je to ale o mnoho snazší. Colt učí svého malého bratříčka všemu, co už sám umí. Nicovi byl téměř rok, když si jej americká rodina adoptovala, a byl velmi zaostalý. Neuměl sedět, vydával jen zvuky, nehrál si s hračkami. Byl úplným opakem věčně usměvavého Colta. Dnes, kdy jsou jsou malému Nicovi už tři roky je z něj parťák do nepohody. Sice ještě stále nemluví, ale běhá, napodobuje zpěv, jezdí na odrážedle a ze všeho nejraději se mazlí se svou rodinou. Stejně jako Colt, který nesnese, když se někdo z jeho sourozenců mračí a snaží se celý den všechny rozesmávat. 

Bez skrupulí

Svět touží jen po tom, co je dokonalé, krásné a nevybočuje z davu. Kelsi proto založila blog a je velmi aktivní na sociálních sítích, kde prezentuje svou rodinu a dva malé uličníky s Downovým syndromem. Tvrdí, že ji chlapci naučili přijímat život se všemi jeho nedokonalostmi a posilují její schopnost postavit se výzvám. Bojuje proti předsudkům, že postižení jsou kaňkou na spokojeném životě. Ona má zkušenost s manželstvím, zdravými dětmi i omezením. A s vírou a láskou se překoná vše.

Svět také pravidelně slaví Den Downova syndromu alias Ponožkový den. Všichni, kteří chtějí těmto lidem a jejich rodinám vyjádřit podporu, si ten den navléknou každou ponožku jinou. Ponožky spojené patami vypadají jako písmeno X a každá ponožka jiná je symbolem pro jeden chromozom navíc, který tito lidé mají a proto jsou odlišní. 

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Akční letáky