Staňte se předplatitelem našich časopisů
mojepredplatne.cz

Dejte stěnám zelenou a nechte byt se nadechnout

Stěny a obrazy osázené lišejníky nebo květinami příjemně osvěží interiér bytu. Hodí se do jídelny, obývacího pokoje, koupelny nebo i kuchyně.
Stěny a obrazy osázené lišejníky nebo květinami příjemně osvěží interiér bytu. Hodí se do jídelny, obývacího pokoje, koupelny nebo i kuchyně.
Zdroj: Pinterest
Prohlédněte si všechny fotografie (20)

Vertikální živé stěny jsou hitem na poli bytového designu. Dopřejte svému interiéru změnu, váš prostor se konečně nadechne, jako by skutečně dostal plíce. 

Zelená je taky dobrá

Sektorový nábytek z Ikey, plovoucí podlaha a odvaz v podobě květinové tapety neurazí, ale váš byt nevynikne a nebude jedinečný. Vertikální živé stěny nebo obrazy ze stabilizovaného mechu dají interiéru ten správný švih. Pomocí výrazných ploch rozdělíte velký prostor nebo osvěžíte mdlou a monolitickou plochu.

Zelené stěny představují unikátní solitér. Díky zelené barvě získá byt nový esprit a rostliny přinesou svěží vůni. V jejich objetí budete relaxovat a načerpávat energii jako byste se procházeli přírodou.

Jak pečovat

Za designový výstřelek se platí nejen penězi, ale i pravidelnou péči. Zatímco mechové obrazy jsou po dobu několika let téměř bezúdržbové, živé stěny vyžadují mnohem více pozornosti, aby zůstaly v kondici.

Systém je tvořen soustavou nádob přichycenou na nástěnný rám nebo volně stojící panel. Rostliny žijí ze speciálně upraveného substrátu nebo hydroponického roztoku. Jakmile zakoření, máte napůl vyhráno. Obávanou částí je pravidelná zálivka. Zezadu panelů je speciální nádoba, kterou proteče nalitá voda až do nejnižších vrstev, ale proces je zdlouhavý a zeleň nahoře trpí při podmáčení, zatímco "v přízemí" jsou květiny na suchu. Řešením je kapková závlaha, kdy systém sám reguluje, kdy která zemina potřebuje vodu a obratem ji do květináče dodá.

Extravagantní, neokoukané a přesně pro vás. Inspirujte se v naší bohaté galerii.

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Akční letáky