Cibule: První pomoc při horečce i rakovině kůže

Krájení cibule je pro mnohé horor.
Prohlédněte si všechny fotografie (14)

Cibule je základ českého jídelníčku. Ale pro svou štiplavou chuť ji spousta lidí nestráví. Ale do lékárničky si ji pusťte.

První pomoc

Cibule obsahuje v dobrém slova smyslu agresivní silice, které velmi rychle zklidní podrážděnou pokožku, hmyzí bodnutí a téměř okamžitě zacelí drobné ranky. Nebojte se pár vteřin palčivé bolesti.

Rychle rozkrojte cibuli a vnitřní stranou přiložte na kůži, ucítíte nepříjemné pnutí, ale to kůže jen reaguje na silné látky.

Svírá-li vás horečka, nasekejte jednu větší cibuli nadrobno a chodidla do ní zabalte. Funguje ještě rychleji než syrové brambory, teplota klesne během půl hodinky.

Cibulová šťáva

"Lektvar", který bez nadsázky spasí téměř vše. Potírejte jí místa s bradavicemi a kožními výrůstky nebo kožní ekzémy, kterých se nemůžete už dlouho zbavit. Prokázané jsou i účinky při rakovině kůže, kdy pravidelná cibulová péče může zmírnit její povrchové projevy.

Svoje místo má i na poli kosmetiky. Pravidelně si šťávu vmáčkávejte do vlasů, probudíte je k životu a začnou konečně růst. Klidně i trojnásobnou rychlostí. Stejné účinky má i při růstu nových vlasů, a tak je tu konečně šance pro vaše muže, kterým kštice pomalu ubývá.

Neplakejte!

Rad na to, abyste proceduru krájení cibule nemusela absolvovat se slzami v očích, je několik. Záleží na vás.

  • Lyžařské brýle - ochráníte nos a oči a silice se k citlivým sliznicím nedostanou. A v kuchyni se pobavíte.
  • Romantika u svíček - malá čajová svíčka zabrání proudění vzduchu a cibulové aroma se k vám nedostane
  • Buďte chladná - na pár minut strčte cibuli do mrazáku a zchlaďte nůž. Chlad šíření silic zastaví
  • Žvýkejte - před krájením si vložte do úst kousek chleba a usilovně přežvykujte. Měla byste tak odpoutat pozornost, ale pozor na prsty

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Akční letáky