Staňte se předplatitelem našich časopisů
mojepredplatne.cz

Nick (41): Má žena se obětovala pro naše dítě. Změnilo mě to od základu

Zdroj: Facebook
Prohlédněte si všechny fotografie (20)

Carrie a Nick se poznali když jim bylo 9 a 11 let v kostele, kam chodili pravidelně se svými rodiči. Spojilo je dlouholeté přátelství, poté spolu chodili i na stejnou školu a tak nebylo divu, že v sobě našli zalíbení i hlubší než jen přátelské. Jejich život vypadal dlouhé roky jako pohádka, dokud se nepřetočil dvakrát o 180°. 

Carolyne přivedla na svět svého prvního syna Elijaha, když jí bylo 18 let, poté odnosila další 4 děti, Isaiah, Nevaeh, Leilu a Jez. Své rodině obětovala velmi mnoho, ale ta pravá oběť měla teprve přijít. V dubnu začala Carrie bolet hlava a tak po dlouhém váhání navštívila lékaře. Na screeningu mozku objevil doktor rozsáhlý nádor, který zasahoval velkou část a bylo jasné, že bez operace a chemoterapií se Carolyne neobejde, pokud chce dále žít. O další tři dny později přišel další zlom, Carrie zjistila, že je těhotná. 

"Byla strašně šťastná. Dítě je požehnání, připravovala se psychicky na chemoterpie a na to, že nebude moct fungovat, starat se o děti a že jí bude zle a přijde o vlasy. Když ale zjistila, že v ní roste další život, naprosto otočila a léčbu odmítla," vypráví ještě dnes pohnutě její manžel. Carolyne podepsala revers a trávila co nejvíce času se svými dětmi, které pro ni vždy byly vším. Pod odborným dohledem podstoupila operaci, kdy jí byl nádor z mozku vyjmut, chemoterapie však odmítla. Nechtěla ztratit své nenarozené dítě, které by v případě chemoterapií nebylo možné zachránit. 

Pár týdnů se zdálo, že nádor se dal na ústup a Carrie bude zdravá i bez zásahu chemoteripiemi. Plod v jejím lůně se těšil dobrému zdraví a Carolyne chystala novou výbavičku. Jenže pak přišlo osudné ráno v červenci a Carrie se přitížilo. Nádor se opět ozval a Nick našel svou ženu v bezvědomí na toaletě. Okamžitá hospitalizace v nemocnici byla nevyhnutelná a Carrie musela být upoutána na lůžko.

"Pořád hrozně plakala a prosila Boha, aby jí dovolil být tu kvůli dítěti, aby byla schopná donosit ho co nejdéle. Doktoři dělali, co jen mohli. Carrie nakonec upadla do komatu v půlce srpna. Udržovali ji v umělém spánku, ale naživu, aby měla naše nenarozená dcera co největší šanci na přežití. Začátkem září se Carol ještě přitížilo a tak byl nutný císařský řez." Pod sedativy z Carolyniny dělohy vyjmuli půl kila vážící miminko, holčičku, která dostala příhodně jméno Life (Život). Matka tři dny po porodu zemřela. Ani malá Life ale nežila dlouho, tak moc se jí stýskalo po mateřské náruči, že se za svou maminkou odebrala po dvou týdnech života.

"Moje máma se obětovala pro mou sestru a sestra nechtěla bez maminky žít. Obě mi velmi chybí, ale víte, všechno se děje z nějakého důvodu," říká Isaiah, nejstarší dcera DeKlyenových, která se po těchto událostech rozhodla stát se lékařkou. Nick, který dříve věnoval hodně času práci, a péči o rodinu nechával hlavně na své manželce, si urovnal priority úplně jinak a nyní věnuje čas hlavně dětem, které ho potřebují. Trvalo to dlouho, ale celá rodina už je schopna se smát a dokonce založila nadaci na podporu předčasně narozených dětí Light4Life. 

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Akční letáky