Staňte se předplatitelem našich časopisů
mojepredplatne.cz

Abigail a Brittany (23): Partnery chtějí mít dva, i v kině si kupují dva lístky

Dvojčata Abigail a Brittany Henselovy
Dvojčata Abigail a Brittany Henselovy
Zdroj: Pinterest
Prohlédněte si všechny fotografie (10)

O siamských dvojčatech často říkáme, že jde o hříčku nevyzpytatelné přírody. Dvojčata Abigail a Brittany Henselovy jsou však spíš jejím zázrakem - miminka, která se narodí se dvěma hlavami, totiž v 99% případů záhy po porodu umírají.

Abigail a Brittany zázračně přežily a letos už oslavily 23. narozeniny. Musejí se dělit o jedno tělo, ve kterém se nacházejí dvě srdce, čtyři plíce, dva jícny, tři ledviny, jedna játra a dvě páteře spojené nad pánví. Veškeré orgány od pasu dolů jsou pak sdílené, včetně střev a rozmnožovacího ústrojí. Poněkud komplikovaněji je propojená nervová soustava - Abigail, jejíž hlava je na pravé straně, necítí levou polovinu těla, Brittany naopak nemá cit v té pravé.

Pravděpodobnost, že se narodí dvojčata srostlá podobným způsobem, je 1:40 000. Šanci na přežití mají taková miminka jednoprocentní. Abigail a Brittany sice v minulosti podstoupily různé lékařské zákroky, ale jinak se těší dobrému zdraví.

Dvojčata Abigail a Brittany Henselovy Dvojčata Abigail a Brittany Henselovy Zdroj: Pinterest

Přes svůj na první pohled viditelný handicap dokážou psát, hrát na piano, jezdit na kole, plavat, a zahrají si dokonce i volejbal a softball. Když jim bylo 16 let, přihlásily se do autoškoly jako většina jejich amerických vrstevníků. Zkoušky složily úspěšně, jejich mamince jen vrtala hlavou otázka: když je zastaví policisté za rychlou jízdu, která z nich dostane pokutu?

Dvojčata Abigail a Brittany Henselovy Dvojčata Abigail a Brittany Henselovy Zdroj: Pinterest

Rodiče se prý vždycky snažili v dívkách rozvíjet individuální osobnosti. Když jedna zlobila, hubovali jen ji, nikoli obě dívky jako celek. K narozeninám dvojčata dostávala dva dorty, do kina se pro ně kupovaly dva lístky.

Problematická situace nastává, když jedna z dívek onemocní a druhá s ní musí zůstat upoutaná na lůžku. S osobními odlišnostmi se ostatně potýkají každý den při běžných činnostech - musejí se dohodnout, kdy budou jíst nebo kdy půjdou spát. Ještě těžší to budou mít v případě, že se jedna z nich zamiluje. Bude vůbec možné, aby se jednoho dne provdaly a měly děti? Jejich tatínek věří, že ano.

Oddělit je od sebe bohužel není možné. Riziko, že by po takovém pokusu zemřely nebo zůstaly trvale postižené, je příliš vysoké.

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Akční letáky