Staňte se předplatitelem našich časopisů
mojepredplatne.cz

Podivné propuštění Zuzany Plačkové: Kolagenová královna má mít styky v politice

Zuzana Plačková
Zuzana Plačková
Zdroj: Profimedia
Zuzana Plačková

Zuzana Plačková a René Strausz jsou aktuálně stíháni na svobodě za spoluúčast v drogovém gangu. Z patnácti zadržených osob soud propustil ven pouze čtyři, mezi nimi instagramovou hvězdu a jejího manžela a údajně to není náhoda. Bývalý slovenský premiér Robert Fico nyní přišel s odvážným tvrzením. Plačková je podle něj na svobodě, protože prodávala drogy členům vlády.

Zuzana Plačková a René Strausz skončili po zásahu protidrogové policie v poutech a soud je obvinil z dlouhodobé spolupráce s drogovým kartelem.

Po čtyřech dnech ale milionářku i jejího muže propustili z cely předběžného zadržení, na rozdíl od zbylých členů gangu.

Podle Roberta Fica však tento scénář není náhodný, Plačková prý měla prodávat kokain vyšším úředníkům vlády a ti se nyní bojí, že by mohla u výslechu zmínit jejich jména a způsobit jim problémy.

Členové vlády se Plačkové bojí, její propuštění není náhoda

Slovenský politik a bývalý předseda vlády Robert Fico přišel s velice odvážným tvrzením na adresu Zuzany Strausz Plačkové a jejího chotě.

"Plačková s manželem jsou na svobodě proto, protože dodávali kokain významným lidem na Slovensku," šokoval na tiskové konferenci. Informovala o tom TV Markíza. 

"Tito významní lidé na Slovensku se lekli a podlehli představě, že by se jejich jméno mohlo někde objevit," pokračoval Fico a dodal, že podnikatelka mohla po svém propuštění ovlivnit stažení stížnosti prokurátora. "Nejen, že nebyla vzatá do vazby, ale navíc zařídila úplně směšně a na hulváta, aby prokurátor stáhl žádost dva dny před rozhodováním Nejvyššího soudu SR," nebral si politik s Plačkovou servítky.

Prokurátor by měl vysvětlit své jednání

Lídr strany Smer Robert Fico ve svém proslovu také naznačil, že Plačková mohla klidně prokurátora podplatit a proto by měl své jednání vysvětlit.

Fico proto vyzval speciálního prokurátora Daniela Lipšice, aby vysvětlil, proč prokurátor Úřadu speciální prokuratury stáhl žádost proti rozhodnutí Specializovaného trestního soudu v Pezinku o tom, že do vazby nesebral influencerku Zuzanu Plačkovou ani jejího manžela Reného Strausze.

"Lipšic musí vysvětlit nepochopitelné stáhnutí stížnosti o vazbě u lidí podezřelých ze závažné drogové trestné činnosti. Díky tomu jsou dnes na svobodě," napsal později Fico na sociální síti.

Zuzana Plačková se vězení nebojí a pořídila si prasátko.

Vybrali jsme pro vás

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Akční letáky