Zuzanu Plačkovou a Reného Strauze zatkla 29. září loňského roku slovenská NAKA. Policie provedla zátah v bytě i domě influencerky a následně ji i jejího muže odvezla do cely předběžného zadržení na výslech.

Za mřížemi strávili manželé čtyři dny a s dalšími třinácti lidmi byli obviněni z drogové činnosti a zosnování a podporování zločinecké skupiny.

"Během domovních prohlídek zajistili policisté více než devět kilo metamfetaminu, z nichž by se dalo vyrobit minimálně 90 tisíc jednorázových dávek drogy. Zajistili i zbraně, střelivo, cigarety a více než 70.000 eur (1 781 010 korun) v hotovosti," uvedla slovenská policie. Zatímco většinu kriminálníků z gangu už po tomto verdiktu zůstalo ve vězení, Plačková i Strausz z neznámých důvodů opustili celu a jsou vyšetřováni na svobodě.

Vlivné kontakty v politice a podivná smrt skladníka

Slovenský politik a bývalý předseda vlády Robert Fico už před časem vysvětlil, proč podle něj neskončila známá influencerka ani její manžel za mřížemi. "Plačková se Strauszem jsou na svobodě proto, jelikož dodávali kokain významným lidem na Slovensku. Ve vládě sedí lidé, kteří milují kokain," tvrdil na tiskové konferenci.

To ovšem nebyla jediná podezřelá věc v této kauze. Za velice podivných okolností zemřel ve vazbě invalidní důchodce Pavel Duchoň, který měl roli skladníka a právě v jeho bytě bylo údajně nalezeno zmíněných devět kilo drogy.

"Můžeme potvrdit, že obviněný Pavel Duchoň během výkonu vazby zemřel. Okolnosti úmrtí však blíže komentovat nebudeme, protože jsou předmětem vyšetřování pod dozorem Okresní prokuratury Trenčín," sdělil mluvčí GP Dalibor Skladan. Pětapadesátiletému Duchoňovi mělo podle informací médií 12. října dopoledne po dvou týdnech ve vazbě selhat srdce, reálné příčiny smrti ale zůstávají záhadou a spekuluje se, zda nebyl náhodou odstraněn vlivnějšími členy gangu, kteří se báli jeho případné výpovědi...

Plačková i Strausz se nadále vyšetřují na svobodě

I přes velice závažná obvinění se Zuzana Plačková i René Strausz tváří, jakoby se jich drogová kauza vůbec netýkala. Manželům dokonce nevadí, že jsou stále předmětem vyšetřování a pravidelně odlétají za hranice na luxusní dovolené.

Aktuálně si užívají podezřelé hrdličky v Mexiku, kam k nim ale nedopluly zrovna nejlepší zprávy. Jejich žádost o stažení obvinění smetl prokurátor ze stolu.

"Prokurátor Úřadu speciální prokuratury Generální prokuratury SR zamítl stížnost Zuzany Plačkové a Reného Strausze proti usnesení o vznesení obvinění. Obě osoby jsou stíhány pro členství ve zločinecké skupině v případě obchodování s drogami," uvedla podle domov.sme.sk mluvčí Generální prokuratury Slovenské republiky Jana Tökölyová. Kolagenová královna tak zatím rozhodně nemá vyhráno.

Plačková se i nadále chlubí luxusem na Instagramu