Staňte se předplatitelem našich časopisů
mojepredplatne.cz

Soud vynesl verdikt nad Zuzanou Plačkovou: Influencerka skončila v slzách

Zuzana Plačková
Zuzana Plačková
Zdroj: Profimedia
Zuzana Plačková

Zuzana Plačková skončila loni společně se svým manželem René Strauszem v cele předběžného zadržení a následně byla obviněna ze spoluúčasti v drogovém kartelu. Influencerka si po měsících stresu může konečně oddechnout, soud ji i jejího muže zprostil obžaloby.

Zuzana Plačková prožívala dlouhé měsíce nejistoty během čekání na verdikt soudu ohledně jejího obvinění z prodeje drog a účasti v drogovém gangu. Budoucí maminka se dozvěděla radostnou zprávu během dovolené v Turecku, kde se aktuálně rekreuje.

"Generální prokurátor Slovenské republiky, zastoupen prvním náměstkem Jozefem Kanderou, dne 16. května 2022 vyhověl návrhu obviněných Z. S. P. a R. S. a zrušil usnesení o vznesení obvinění pro drogovou trestnou činnost a jiné, a to z důvodu, že nebyly splněny podmínky na vznesení obvinění," sdělil mluvčí generální prokuratury Dalibor Skladan pro TV Markíza.

Influencerka ihned stažení obvinění sdílela se svými sledujícími na Instagramu a propukla v radostný pláč.

Na Slovensku existuje spravedlnost

"Asi tak," napsala Zuzana Plačková k videu ve stories, ve kterém ronila krokodýlí slzy. 

"Odpouštím vám za všechny ty hnusné řeči a konspirace, které jste nám věnovali v posledních měsících. Na nikoho se nezlobím, aspoň se lidé ukázali. Na Slovensku ještě stále existuje spravedlnost, ve kterou jsem celou dobu věřila," dodala těhotná podnikatelka, která se proslavila účastí v Hotelu paradise.

Pervitin, zbraně a laboratoř

Zuzanu Plačkovou a jejího muže Reného Strausze zadržela minulý rok v září Národní kriminální agentura (NAKA). Společně s touto dvojicí bylo zadrženo celkem patnáct osob podezřelých z páchání trestné činnosti a členství ve zločinecké skupině.

Během razie zadrželi policisté přes devět kilogramů pervitinu, zbraně, laboratoř na pěstování marihuany a 70 tisíc eur v hotovosti, což je zhruba 1,7 milionu korun. 

Plačková a Strausz jako jediní opustili vazební celu po pár dnech a vyšetrování jejich případu probíhalo na svobodě. Slovenský politik a bývalý předseda vlády Robert Fico se ohledně kauzy vyjádřil v neprospěch influencerky. "Plačková s manželem jsou na svobodě proto, protože dodávali kokain významným lidem na Slovensku," prohlásil na tiskové konferenci. Zda ke stažení obvinění toto údajné spojení s politiky Plačkové pomohlo, zůstane nejspíš tajemstvím. 

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Akční letáky