Poslední dva roky nebyly pro herečku Zuzanu Kajnarovou zrovna růžové. Spolu s manželem Romanem Říčařem koupila penzion nedaleko Rakovníka, který pár zrekonstruoval a hodlal pronajímat klientům.

Bohužel ale přišel covid a s ním i zákaz pronajímaní rekreačních objektů, tudíž zůstal penzion prázdný. Zuzana navíc nehrála, peněz tedy nebylo nazbyt a pár se strachoval, že rekonstrukci ani nedokončí. Nakonec s vypětím sil dílo dodělali k obrazu svému a nyní čekají na zkušební léto, které ukáže, jestli bude mít jejich nový podnikatelský projekt úspěch.

Zuzana s rodinou to neměla během covidu jednoduché

Zuzana, která nedávno dokončila natáčení seriálu Slunečná, si navíc potřebovala odpočinout, proto se do obce Smilovice, kde se penzion nachází, přesidluje s dětmi čím dál tím častěji. Volba tohoto místa nebyla náhodná, její manžel má ke Smilovicím velice kladný vztah. Strávil tam totiž celé dětství u své babičky.

Když se tedy hereckému páru naskytla příležitost koupit rozpadající se mlýn u malebného rybníka, neváhali ani minutu. Dnes v obci díky jejich píli stojí krásný penzion, na jehož rekonstrukci se sami aktivně podíleli. Chtěli se zapojit, aby vše bylo dle jejich představ a samozřejmě také v těžké době koronaviru ušetřit.

Zrekonstruovaný penzion poskytli k bydlení ukrajinským rodinám

Navíc díky rekonstrukci mohli dávat práci Ukrajincům, kteří se tak mohli starat o své rodiny. Nabídli jim tam totiž i bydlení. Nyní se však již objekt pronajímá.

„Ten mlýn nám pomáhali stavět právě Ukrajinci, a protože tam byli dlouho, tak jsme se s nimi spřátelili. Teď v zimě jsme tam dostavěli multifunkční prostor, který může sloužit jako divadelní nebo koncertní stage, herna a podobně, a opět nám s tím pomáhali ukrajinští přátelé. A zrovna v tu dobu nastala invaze na Ukrajinu, takže jsme ten prostor hned poskytli jejich rodinám. Bydleli tam nějakou dobu, ale jakmile práce skončila, hledali stálé bydlení v Praze, kde pracují. Teď už navíc mlýn pronajímáme,“ prozradila herečka magazínu Blesk pro ženy.

Nejoblíbenější jsou u nich prý svatby, protože romantický rybníček a přítomná pramička vypadá skvěle na fotkách.