Staňte se předplatitelem našich časopisů
mojepredplatne.cz

Slavné zrzky na filmovém festivalu v Karlových Varech bojují s módou

Zrzky na karlovarském filmovém festivalu
Zrzky na karlovarském filmovém festivalu
Zdroj: Profimedia
Zrzky na karlovarském filmovém festivalu

Karlovarský festival není jen přehlídkou filmů a umění, ale i neotřelé módy. Zaslouží letos modely ze zahájení a lázeňské promenády palec nahoru nebo černý puntík?

Julianne Moore

Šatník hollywoodské hvězdy je střežen vyhlášenými stylisty, a tak krok vedle nepřipadal v úvahu. Hned po příletu se herečka objevila v pohodlném overalu a nesmrtelném klobouku. Ani volný střih kombinézy nezazdil její smysl pro styl.

Ještě ten večer se objevila ve víru města po boku organizátorů festivalu a nejbližší rodiny. Na sobě měla dlouhé šaty černé barvy. Hravé volány připomínající mušle a mořské vlny, lehké plisování a stylové sluneční brýle vše dotáhly k dokonalosti.

Na slavnostní zahájení se oblékla do několika vrstev žlutého šifonu. Kombinace výrazné barvy, nepravidelných volánů, úzkých ramínek a holých zad byla trefou "do černého". Žlutá není u zrzek oblíbená a může je hodně potrápit. To se stalo i s výrazným monolitem, který oblékla na předávání cen Emmy v roce 2012.

Julianne Moore Julianne Moore Zdroj: Profimedia

Ani v méně formální nebo slavnostní dny její šatník nezahálí, ale jejím nejvděčnějším doplňkem je vždycky mladší manžel. Černé šaty s flitry nad kolena nebo bílé koktejlky s límečkem z výrazné krajky jsou jen dalšími důkazy, že styl Julianne Moore nabírá s věkem na síle.

Zostra

Slavnostní zahájení je pro většinu pozvaných nejdůležitějším momentem celého festivalu. Nesmíte zapadnout, nesmíte nudit, nesmíte na sebe strhnout přílišnou pozornost.

  • Hana Vágnerová - většinou sází na hravou módu, ale tentokrát příliš tlačila na pilu. Kombinace odhaleného dekoltu, mnoha vrstev látky, tmavých odstínů a peří z nóbl bažanta byla pouhou hrou na efekt.
  • Aňa Geislerová - hvězda české kinematografie se v módě vyzná, ale čekalo se víc. Šaty na míru od Pietro Filipi jí padly jako ulité, i střih kopíroval současné trendy. Jen je z nich jasně rozpoznatelný rukopis, který začíná nudit.
  • Lenka Krobotová - červený koberec, červené šaty, červené vlasy i rtěnka. Provedení a prezentace nemá chybu, ale zahájení festivalu by zasloužilo více invence, ne jen barevný monolit.

Pro další módní kreace slavných zrzek nahlédněte do galerie.

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Akční letáky