Zora Jandová, její manžel Zdeněk Merta a jejich dvě dcery prodělali koronavirus. Herečka je přesvědčená, že ví, kdy přesně se nakazila. Mělo to být v obchodím centru, což je bezesporu velmi rušné místo a pravděpodobnost, že tam covidem-19 onemocníte, je vyšší než jinde.

„Vracela jsem vozík v nákupním centru a pán za mnou neměl roušku a strašně kašlal. Byl ode mě asi půl metru,“ svěřila se Zora. Okamžitě přispěchala do auta a doma se snažila od ostatních izolovat. Příznaky ji však za tři dny dostihly.

Rodinu Zory Jandové zasáhl covid

„Cítila jsem se špatně, měla jsem palčivou bolest po celém těle, nešlo ani rozeznat, zda jsou to klouby, kůže nebo svaly. Ztratila jsem čich, chuť mi ale zůstala,“ popsala průběh nemoci, jenž pro ni nebyla vůbec příjemná.

Těžší průběh měl ale Zdeněk Merta, jenž musel kvůli obtížím do nemocnice. „Covid se chová divoce a neočekávaně. Vyletěla mi teplota, špatně se mi dýchalo a skončil jsem až v nemocnici v Motole. Měl jsem zápal plic, dávali mi kyslík,“ řekl Merta. Nemoc má podle něj nevyzpytatelný průběh.

„Byla to hnusná chřipka, kdy čekáte, až rtuť z 39 sleze alespoň na 38. Pak vás každý den ten lotr překvapí jiným akrobatickým kouskem. Pokaždé bolí jiná část těla a vnitřku. Když odejde, nechá po sobě spoušť...únava a únava,“ postěžovala si Zora, která je ráda, že je to nejhorší za nimi.

Téměř bezpříznakově se cítila Lucie Bílá, která sice covid také prodělala, ale nic obtížného to pro ni nebylo. „Je to jenom blbá chřipka, která se dá přežít. Je potřeba si na to zvyknout a být na sebe opatrný. Žádnou hrůzu bych z toho nedělala,“ uvedla na Facebooku Bílá. Opačně se cítí Libor Bouček, jenž své útrapy popsal na Instagramu.

„Ta nemoc je nevyzpytatelná. V podstatě každý večer usínáte s odhadem, jestli vám bude lépe nebo hůř. A netrefíte se. Většinou. Bolest hlavy je u mě permanentní, čich kontroluju každý dvě hodiny u voňavky a spát 16 hodin není vůbec žádný problém,“ tvrdí moderátor.

Za sebou to mají už Hana Zagorová a Štefan Margita. „Štefan je v domácí karanténě s lehkým průběhem a Hanka z důvodu vysokých teplot v nemocnici. Věřte, že děláme, co můžeme a brzy se s vámi uvidíme. Moc se na vás těšíme,“ napsali manželé na svoje oficiální stránky v době nákazy. Dnes už jsou oba v pořádku.