Za svou hudební kariéru spolupracovala se skutečnými jedničkami na scéně. Jednalo se například o kapely Blue Effect, Ready Kirken, Vanua 2 nebo Chinaski. O jejím odchodu informoval na sociální síti manažer Petr Tureček, který se se Zlatou Hladíkovou znal. 

“Zemřela velká žena a podle mého názoru jedna z nejzasloužilejších manažerek české hudební scény Zlatka Hladíková. Mluvili jsme spolu xkrát několik hodin po telefonu, nikdy jsme se naživo nesetkali a vždy jsme se tomu smáli, měli jsme jiné spojení a mělo to svou sílu, protože jsme opravdu dokázali prokecat mnoho hodin a vždy to bylo pro mne inspirativní,” sdělil Tureček. 

“Bylo zajímavé a pro mne vždy naplňující a inspirující vést naše dlouhé rozhovory, které byly vždy o hudbě a kapelách a také o vzpomínkách na Radima a její rodinu,” dodal Tureček, kterého ztráta kolegyně pochopitelně mrzí. 

Přínos pro český rock

Radim Hladík byl legendou českého rocku a bigbítu, na kterého dodnes vzpomínají nejen fanoušci, ale také kolegové z branže. Poprvé na sebe upozornil ve druhé polovině 60. let v kapele Matadors. Jako hráč na elektrickou kytaru se velmi rychle proslavil, protože se nebál neokoukaných technik - jako jeden z prvních v Česku použil booster, zpětnou vazbu ne kvákadlo. Na podzim roku 1968 spoluzakládal kultovní kapelu Blue Effect, která měla potíže s minulým režimem, některé její písně včetně legendy Slunečný hrob byly zakázané a hudební skupina také několikrát byla nucena změnit název. 

Dlouhou dobu hrál po revoluci Blue Effect jen vyjímečně, po roce 2004 se ale Radim Hladík vrátil a s mladší sestavou hudebníků začal znovu vystupovat. “Ono v tom bigbítu je všechno dovolený, všechno je svoboda a je jedno, jestli je ti padesát nebo dvacet - to je úplně fuk,” řekl na vysvětlenou pro Českou televizi. 

Velké peníze ho nikdy nelákaly

Přestože se pravděpodobně mohl stát hvězdou světového formátu, nikdy ho to z undergroundu příliš netáhlo. “Mám jedno krédo: nechci být milionář. Proto mohu pracovat jen na projektech, které mě baví. Vyplývá z toho svoboda,” prozradil, v čem spočívá jeho životní filozofie. 

Manželku Zlatu Hladíkovou si vzal kytarista Radim Hladík na konci šedesátých let. Společně měli děti Lucii a Radima, který se od tatínkovy profese příliš nevzdálil, jeho zaměstnání rovněž souvisí s hudbou. Živí se totiž jako filmový zvukař.

Související články