V jakých představeních a rolích v divadle Ta Fantastika vás mohou naše čtenářky vidět a slyšet?

V současné době je to v představení „Excalibur“ v roli královny Igrain (matka Artuše) a „Láska je láska“ v roli Kulpové.

Jak často zkoušíte a hrajete v divadle?

Na jednoduchou otázku ne zcela jednoduchá odpověď: Tak, jak je třeba… Tzn. nové muzikálové představení se zkouší zhruba po dobu 2-3 měsíců před jeho premiérou. Před zahájením sezóny jsou „oprašovací“ zkoušky. A co se týká konkrétně hraní, odvíjí se vždy podle počtu nasazení představení.

Věděla jste, že se Petr Kratochvíl zbavil svého podílu v divadle, znamená to podle vás nějakou změnu pro Ta Fantastiku?

Já osobně jsem v divadle žádnou změnu nezaznamenala a o této skutečnosti jsem se dozvěděla z médií.

V minulosti jste také hrála v Semaforu a ve Vinohradském divadle, přibližte nám svá angažmá.

V divadle Semafor jsem účinkovala zhruba 8 sezón a zažila jsem v tomto období oslavu 40. narozenin divadla, kdy v průběhu jednoho roku jsem tak díky tomu měla možnost na prknech divadla „stát“ po boku hvězd, které jsou se Semaforem neodmyslitelně spjati.

Třeba s Karlem Gottem?

Ano, byl to třeba Karel Gott, Waldemar Matuška, Eva Pilarová, Ferdinand Havlík, Pavlína Filipovská, Karel Štědrý, Milan Drobný a jiné hvězdy. Dodnes na účinkování v Semaforu moc vzpomínám a jsem Jiřímu Suchému vděčná za to, že mi dal příležitost ke startu mé profese.

A na Vinohradech?

Ve Vinohradském divadle jsem účinkovala ve hře „Sto roků samoty“. I tady jsem se setkala s takovými hereckými osobnostmi, jakými jsou Jiřina Jirásková, Vladimír Moravec, Zlata Adamovská, Vladimír Dlouhý a jiné. Účinkování v obou těchto divadlech byla pro mne nejen pocta, ale i obrovská škola.

V divadle se často setkáváte s Lucií Bílou, jak se vám s ní spolupracuje?

Lucie Bílá je samozřejmě obrovská osobnost a ve své době i můj velký vzor. Tím zůstává i dnes, kdy stojím po jejím boku na jednom jevišti. I když je v jedné osobě zároveň ředitelkou divadla, je velmi kolegiální a přátelská.

Zpíváte s kapelou Michaela Kocába Pražský výběr II, jak jste se k tomu dostala? Kdy bude nejbližší koncert?

Mé účinkování je jen volným navázáním mého dřívějšího účinkování v kapele Pražský výběr. V současné době máme po letošním čtyřměsíčním turné kapely a po festivalech koncertní pauzu. Další program je teprve v přípravné fázi.

Jste hudebním založením rockerka?

Studovala jsem téměř 10 let operní zpěv, takže založením ne. Ale rockování je mi rozhodně velmi blízké…Jeho historii nastartovala má účast na sólovém albu Michaela Kocába „Za kyslík“ a nadále mé účinkování v kapele Pražský výběr.

Na koncertě nosíte různé extravagantní doplňky a máte pomalované tělo. I mimo pódium?

I šatník mého civilního oblékání nepostrádá prvky „rockové extravagance“, ale koncertní tetování je opravdu jen a jen koncertní…(úsměv)

Věnujete se několika činnostem najednou, jak se u nás vůbec žije hercům v divadlech?

Myslím, že seriálovým hercům lépe…(smích)

Prý jste se dřív věnovala také modelingu? Jaké byly vaše zkušenosti?

Modeling byl můj koníček v období studia na střední škole. Později byl jen okrajovým doplňkem mé práce.

V modelingu se to jen hemží silikonovými kráskami, jaký je váš názor na plastiky?

Myslím, že konkrétně silikonová „krása“ je jeden ze způsobů, jakým se člověk může stát viditelnější celebritou a získat lukrativnější nabídky. Plastika obecně je vymoženost současného lékařství, která má rozhodně svoje místo a v případě nutných zásahů po haváriích, popáleninách atd. má i svůj nepopiratelný a důležitý význam.

Jak se udržujete ve formě, cvičíte?

Upřímně?(s úsměvem) Teď momentálně to trošku flákám, ale jinak v létě bruslím, mám své taneční tréninky, nepravidelně navštěvuji fitness centrum a doma se „mučím“ na stepperu.

Držela jste někdy dietu, pokud ano, byla jste úspěšná?

Pouze jednou a to s ohledem na rozbouřenou slinivku. Úspěšně…

Prý máte ráda tanec, kdyby za vámi přišli s nabídkou třeba ze StarDance, vzala byste to?

Na obě otázky odpovídám ANO.

Podle vašeho jména by se dalo usuzovat, že ve vašich žilách koluje modrá krev rodu Kinských, je to tak?

Při pohledu na mé ruce se mé žíly opravdu jeví modře. Že by? (smích)

Emily je prý po vaší babičce?

Má babička byla Emílie. Emily je tvar tohoto jména v jazyce anglickém.

Teď máte černé vlasy, ale byla jste i na blond, jaké to je být blondýna, stávala jste se terčem vtípků o blondýnách?

Odpovídám historkou ze života. Po mé vlasové změně na blond, o které věděli kolegové z divadla, přivítali mne tím, že si každý přichystal vtip s tématikou „inteligence“ blondýn. Má přezdívka v tu dobu byla zkrátka jen „Blondýna“ nebo „Bloncka“. Jinak v peroxidových vlasech jsem se cítila docela dobře a nevylučuji jejich návrat do mého image…

Tuším že v Elixíru života hrajete Marilyn Monroe, která je tady vylíčená jako přihlouplá blonďatá kočička… Myslíte, že taková byla?

Je mi osobně moc líto, že Elixír života měl letos derniéru. Máte pravdu v tom, že toto představení ji takto vyličovalo, ale v přípravě na roli jsem studovala životopis MM a rozhodně si o ní nemyslím, že byla přihlouplá… Naopak kočka to opravdu byla!

Máme pár dnů před Vánocemi, těšíte se, máte ráda Vánoce? Prožíváte je klasicky, tedy se stromečkem, kaprem, dárečky, koledami a dalšími zvyky?

Vánoce mám moc ráda. Jsem romantická duše, která prožívá veškeré rituály a symboly s nimi spojené. Jako asi většina lidí. A na ty letošní se těším více než kdykoli předtím.

Zlata Emily Kinská (33)
Pochází z Děčína. Od roku 1997 do roku 2004 působila v divadle Semafor. V roce 2000 hrála ve filmové pohádce Strážce lesa od Jiřího Suchého. O dva roky později účinkovala v divadle na Vinohradech. Před dvěma lety si také zahrála v seriálu Ordinace v růžové zahradě v roli pacientky. Od roku 2003 do současnosti působí v Divadle Ta Fantastika. Věnuje se také dabingu, TV reklamám, reklamním spotům. Spolupracuje s Public TV, moderuje pořad„ON JE IN“ – pořad životního stylu pro muže. K roku 2001 se datuje její spolupráce s Michaelem Kocábem, která trvá do dneška.

Pečete vánoční cukroví? Máte nějaký speciální recept?

V posledních letech jsem cukroví zrovna moc nenapekla. Pokud by se perník a ovocné koláče počítaly mezi vánoční cukroví, pak bych ho pekla po celý rok (úsměv). Recept mám, a to jak ho rychle sníst!

Prý moc nejíte maso, nechutná vám, nebo inklinujete k vegetariánství?

Maso opravdu moc nejím, ale není to otázka sympatií k jakémukoli organizovanému odmítání jednotlivých druhů potravin, ale spíš toho, co mi chutná a životosprávy. Miluji ryby a mořské plody.

Co se vám letos nejvíc povedlo a naopak na co byste nejraději zapomněla?

To, co se mi letos nejvíce povedlo, se ještě stane. A na co bych nejraději zapomněla? Skutečně nemám nic, na co bych chtěla ve svém životě nejraději zapomenout. Všechno zlé je pro něco dobré….

Dáváte si na Nový rok nějaká předsevzetí, daří se vám plnit je?

Není úplně od věci dávat si novoroční předsevzetí. Symbolika roku, který odchází a roku, který přichází, je vhodný okamžik a moment ke změně ve svém osobním nebo i profesním životě a může být tou správnou motivací k ní.