Ivana Gottová patří mezi nejstřeženější osobnosti v Čechách, od smrti Karla všichni čekají, až udělá chybu nebo až se objeví po boku někoho jiného. Zatím se však nic takového nekonalo a Ivana svědomitě pečuje o zpěvákův odkaz.

Ivana Macháčková se narodila v Opavě, kde také vystudovala střední zdravotní školu. Chtěla se ale stát herečkou, tak se přihlásila na konzervatoř, kam se bohužel nedostala. Odjela tedy zkoušet štěstí do USA, kde se zpočátku živila jako au-pair.

Když se vrátila zpět, pracovala jako osobní asistentka hollywoodských hvězd, které točily v Česku filmy. Díky své znalosti anglického jazyka to pro ni nebyl problém. Když se seznámila s Českým slavíkem, pracovala jako PR manažerka Divadle Broadway. Do povědomí veřejnosti se kromě toho, že sbalila Karla, dostala také dvouletým vztahem s Michaelem Douglasem.

Pro Ivanu byla rodina vždy na prvním místě

Ivana vždy lpěla na rodině a manželství, protože sama v idylické rodině nevyrostla. Rodiče se rozvedli, když jí byly čtyři roky a rok poté zemřel její bratr Přemysl. Srazilo ho auto, když šel ze školy. Ivana tak zůstala s maminkou, která se ze ztráty syna nemohla vzpamatovat, sama. Bylo jí pouhých pět let.

Aby nezůstala Ivana osamělá, matka ji dávala do nejrůznějších kroužků. Bylo jedno, jestli byl hudební, výtvarný nebo taneční. Jí se ale nikde nelíbilo, plakala pro brášku a nejen pro něj.

"Jak nás ubývalo, měla jsem hrozný strach, že už pro mě nikdy nepřijde a zůstanu úplně sama," prozradila v rozhovoru pro iDNES.cz.

Poté se maminka znovu vdala a ona tak získala nejen nového tatínka, ale také brášku Pavla, který se jim narodil. S pravým tatínkem se Ivana vídala v dětství minimálně, pracoval totiž v Rusku jako geodet.

Gottová randila dva roky s Michaelem Douglasem

Ivana vždy tíhla k mužům, kteří něco dokázali. Svědčí o tom i vztah s Michaelem Douglasem, se kterým se seznámila, když žila za velkou louží.

"Šla jsem se podívat v San Francisku na natáčení filmu Hra a on si mě na první pohled vybral z davu. Když se dozvěděl, že jsem Češka, zkusil na mě udělat dojem svojí češtinou a řekl mi jedno neslušné slovo na H, které ho naučil Miloš Forman. Potom už se ale choval jenom slušně, pozval mě na večeři a ta se protáhla na dva krásné roky, až do mého odjezdu ze Spojených států," zavzpomínala Ivana.

Ani Karel to s ní neměl snadné, musel ji dlouho dobývat, než mu dala své srdce. Zpočátku byli kamarádi, trávili spolu dny a zamilovanost přicházela až postupně. Nakonec to byla právě Ivana, kdo Karla uchvátil natolik, že si ji vzal za manželku a i v pozdním věku s ní zplodil dvě krásné dcery.

Když Karel onemocněl rakovinou, pro Ivanu skončil svět. Nakonec se ale kvůli dětem sebrala a snažila se manželovi co nejvíce pomoci a ulevit. Díky její snaze a péči tu s námi byl božský Kája mnohem déle, než se vůbec očekávalo. A za to jí bezesporu patří velký dík.

Další zdroje: Krajské listy, Žena aktuálně