Herečka Hana Maciuchová se seznámila s režisérem Jiřím Adamírou v roce 1971 při natáčení televizní inscenace První radosti. Mladé herečce bylo pouhých šestadvacet let a Jiřímu pětačtyřicet. To nebylo pro Hanu nic neobvyklého, vždy vzhlížela ke starším mužům. Na škole milovala svého profesora Karla Högera.

Začátky vztahu s Adamírou byly pro oba opravdu krušné. Byli totiž zadaní a nikdo nedával jejich vztahu šanci. Všichni ho brali jako poblouznění.

Hana se vztahu bránila, nechtěla brát otce rodině

"Bylo to velmi komplikované, vnitřně jsem s tím bojovala. Byla jsem moravská buchta, která si nedovedla představit, že by odvedla muže od rodiny. Navíc jsem měla přítele. Ty peripetie našeho vztahu byly na začátku opravdu drastické," prozradila před lety v rozhovoru pro iprima.cz.

Raději se tak rok scházeli tajně, přičemž herečka chtěla několikrát vztah kvůli jeho rodině ukončit. Láska a obdiv k sečtělému muži byl však větší. Navíc bylo vidět, jak proutník Adamíra vedle Hanky jihne a žádná jiná žena ho nezajímá. Adamíra ji dokonce několikrát požádal o ruku, ale ona ho vždy odmítla. Bála se, že by ji stejně jako dvě předchozí manželky opustil. Když ale režisér zemřel, svého rozhodnutí litovala.

Po smrti režiséra se herečce zhroutil svět

Když režisér roku 1993 zemřel, Hance se zhroutil celý svět. Ztráta ji natolik bolela, že už si nikdy nenašla žádného jiného muže. S odchodem Adamíry se nikdy nesrovnala a z jeho smrti vinila lékaře.

"Můj muž zemřel na pooperační komplikace, ne kvůli rakovině páteře, kterou měl. V jeho případu bylo tolik otazníků, tolik problematických lékařských rozhodnutí, tolik zdržení," vysvětlovala partnerovu smrt v rozhovoru Maciuchová. Ta na svého životního partnera nikdy nezapomněla. Nyní už jsou v hereckém nebi zase spolu a jistě šťastní.

Související články