Staňte se předplatitelem našich časopisů
mojepredplatne.cz

Zdeňka Pohlreichová (47): Zvítězila nad nemocí i záští okolí, dnes je spokojená

Zdeňka Pohlreichová
Zdeňka Pohlreichová
Zdroj: Profimedia
Zdeňka Pohlreichová

Pouhé dva měsíce po zjištění, že Zdeňka trpí rakovinou, se jí několikrát ozval neznámý muž s nabídkou setkání. Za 400 tisíc korun slíbil, že nezveřejní tajemná videa na internetu. Pohlreichová tušila, o co by mělo jít, ale nenechala se zastrašit.

Úlet

Informace o poměru mezi učitelkou a studentem propukly ve velkou kauzu a sama aktérka je nepopírala, ale s manželstvím to neotřáslo. Za bývalou zaměstnankyni se postavila i škola, která šíří verzi, že odešla klasickou cestou s dvouměsíční výpovědní lhůtou. Důvodem prý bylo nové pracovní místo.

Se Zdeňkem Pohlreichem (62) se vzali 15. října na břehu Bodamského jezera. Potkali se ale o dvacet let dřív. Kuchař byl v Austrálii a s pomocí svého strýce tam začínal jako sous-chef v restauraci La Guillotine. Pohlreichová tam byla na mistrovství v softballu. Padli si do oka, ale vzali se až o téměř dvacet let později.

Nemoc

Zdeňka Pohlreichová znala jen práci. O rakovině prsu mluví s nadsázkou jako o daru, který jí umožnil uvědomit si, jak báječné lidi kolem sebe má. Na čas se na nich stala závislá, ale velice brzy donutila manžela, aby se vrátil do práce a nebral na ni ohledy. S rakovinou a chemoterapiemi se prala sama. Tak to chtěla. Plastický chirurg Libor Kment jí provedl oboustrannou mastektomii. Jedině tak se riziko opětovného vzniku rakoviny snížilo téměř na nulu. Už čtvrtý den po náročné operaci byla doma a užívala si svou rodinu.

Pro všechny

Rakovina byla pro Pohlreichovou poslední kapkou. Chtěla se ze svého životního trápení vypsat a vydala knihu Zprávy z nitra. V ní nepopisuje jen boj se zákeřnou nemocí a pochopení, že musí konečně zvolnit a respektovat vlastní tělo, ale i o útrapách v dětství, otcově lásce k alkoholu i jeho smrti. Po přečtení se jí ozývá spousta lidí se svými příběhy. Právě proto založila na internetu kanál Zprávy z nitra, kam nahrává krátká videa a dává rady, jak se poprat s osudem. S manželem se navzájem podporují, ale existuje téma, ve kterém nenachází společnou řeč. Během zdlouhavé léčby a přemítání o pomíjivosti života se Pohlreichová našla v esoterice a duchovnu. V něco takového ale známý šéfkuchař odmítá věřit. Co si nemůže osahat, to pro něj neexistuje. Výstup na peruánské Machu Picchu si ale ujít nenechal.

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Akční letáky


ZAVŘÍT REKLAMU