Staňte se předplatitelem našich časopisů
mojepredplatne.cz

Jak dnes žije Miss Helena Houdová: Cestuje a věří, že je převtělená šamanka

Helena Houdová
Helena Houdová
Zdroj: Instagram
Helena Houdová

Helena Houdová (40) vystudovala v Plzni obor sociální a kulturní antropologie. I jako nejkrásnější dívka České republiky, kterou se stala v roce 1999, hodně svého času věnovala charitě a nebránila se emocícm. 

Krásná a svá

Uznává jen vitariánskou stravu (na střídačku s veganstvím), bojuje za práva zvířat a demonstrovala proti dostavbě elektrárny Temelín, podporuje Greenpeace, ekologický spolek Děti země a nadační fond Slunečnice. Na dálku dokonce adoptovala už 13 dětí.

Nedávno se o své kariéře modelky vyjádřila nevybíravě a momenty, kdy musela soutěžit a ukazovat jen svou povrchní krásu, ji dodnes straší. Přijímá jen nabídky, které mají blízko k jejím životním postojům a bojují za dobrou věc.

Traumata

Modelka, která předváděla pro slavný Chanel, Hermés nebo Dior a fotila pro Vogue i Elle, se brzy vdala za indického podnikatele Omara Amanata. Ani tři společné děti ale neudržely rodinu pohromadě a Omar požádal před několika lety o rozvod. To Helena nesla velmi těžce, byla to pro ni rána z čistého nebe.

Po letech se ukazují také hrůzy, kterými si musela Houdová kdysi projít. Jako dítě byla sexuálně zneužívaná a v manželství se stala obětí násilí na ženách. Omar nerespektoval zásady monogamního vztahu a udržoval poměr s několika ženami najednou. To modelka nerozdýchala, s rozvodem souhlasila a z USA se odstěhovala.

Se všemi svými dětmi cestuje po světě a učí je výhradně doma. Až bude mít pocit, že Darien, Daveed a Deia znají vše, co je pro život nebo studium na univerzitě potřeba, požádá o vystavení dokladu o nabytém vzdělání. Místo teorie jim ukazuje všechny krásy světa a užívá si spolu s nimi volnosti.

Na nový vztah je sice připravená, ale jejímu alternativnímu způsobu života zatím nikdy na chuť nepřišel.

Odvaha

Několik měsíců žila modelka s dětmi v Austrálii. Tu nedávno vyměnila za exotický ostrov Bali. Právě tam získala jedinečnou zkušenost a zjistila, kým byla v minulém životě. Vrátila se o 3000 let zpátky a objevila se jako stařičká šamanka. Jednalo se o očistný ceremoniál, kde měla poznat své kořeny a uvolnit svou mysl. Odvar z liány Banisteriopsis (ayahuasca) měla už potřetí a z jeho účinků je vždy nadšená. Odborníci včetně Karla Nešpora, psychiatra specializovaného na léčbu návykových nemocí, proti jeho užívání ale varují. Jedná se totiž o silný halucinogen.

Na cestu Heleny Houdové od jejích začátků v modelingu až po meditaci v neprostupné džungli se podívejte do bohaté galerie.

Vybrali jsme pro vás

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Akční letáky