Staňte se předplatitelem našich časopisů
mojepredplatne.cz

Osmkrát vdaná Elizabeth Taylor (78) hledala nečekaně útěchu u krále popu

Elizabeth Taylor
Elizabeth Taylor
Zdroj: Profimedia
Elizabeth Taylor

Dvojnásobná držitelka Oscara a jedna z největších hvězd 20. století Elizabeth Taylor měla divoký život plný vztahových eskapád. Osmkrát vdaná herečka si ale svůj život uměla obhájit.

Jedinečná herečka Elizabeth Taylor (†79) se narodila v Londýně. Krátce po nástupu do školy ale celá rodina z Evropy uprchla a usadila se ve slunné Kalifornii. Tam se jako devítiletá stala dětstkou hvězdou a podepsala smlouvu se společností Metro-Goldwyn-Mayer. Měla dlouhý život plný mužů, luxusu a obdivu.

Jako doma

Muži leželi herečce u nohou a ona jejich zájmu nedokázala odolat. Poprvé se vdávala za dědice hotelové sítě Hilton Conrada (42) (prastrýce Paris Hilton). Na takový závazek byla ale příliš mladá a trvalo jí rok, aby se vzepřela nevybíravému chování svého muže. Veřejně ji ponižoval a už na líbánkách přišla první krize.

Lékem na krátké manželství měl být vztah s o dvacet let starším hercem Michaelem Wildingem (66). Císařským řezem mu porodila dva syny. Když ale jeho herecká kariéra upadala, začal na svou úspěšnou ženu žárlit a rozvod byl na spadnutí.

Tři dny po krachu druhého manželství se znovu vdala, tentokrát za o čtvrtstoletí staršího producenta. Mike Todd (48) ji miloval a měli spolu dceru. Bohužel nepřežil havárii letadla. Taylor unikla smrti jen o fous, s manželem totiž neletěla kvůli nachlazení.

Eddie Fisher (82) (otec Carrie Fisher) byl na její třetí svatbě jedním ze svědků, ale když viděl, že je Taylor volná, neváhal se rozvést. Jen musel herečku přesvědčit, aby konvertovala k judaismu. Souhlasila a v roce 1959 byla čtvrtá svatba.

Manželství s Fisherem stálo na vratkých základem, a tak se při setkání s Richardem Burtonem (59) herečky zmocnil chtíč. Nezastavily ji ani žárlivé scény jejího muže a vztah dovedla k rozvodu. Brali se v Kanadě, respektovali se a žili si v luxusu, který byl pro jejího prvorozeného syna tak nesnesitelný, že odešel do Walesu. Už po roce manželství se rozvedli, znovu se vzali a znovu rozvedli. Režiséři využívali energie, která mezi nimi byla. Spolu se objevili v jedenácti filmech.

Po druhém rozvodu s Burtonem zatoužila herečka po klidu a nepohrdla vztahem s politikem Johnem Warnerem (93). Dlouho ho podporovala, ale po šesti letech ji začal nudit a na farmu do Virginie, kde žili, se už nevrátila.

Ani její další manželství nevydrželo, ale stálo ji spoustu milionů dolarů. Stavební dělník Larry Fortensky (64) se stejně jako ona léčil ze závislosti na alkoholu na klinice Betty Ford. Byl o dvacet let mladší a při rozvodu se snažil ze všech sil, aby herečku sedřel z kůže.

Přátelství

Elizabeth Taylor kolem sebe měla celý život spoustu falešných lidí, kteří se chtěli přiživit na její slávě. Spoustu let se novináři snažili odhalit, co je mezi ní a Michaelem Jacksonem (50). On jí nechal na Neverlandu postavit dům, ona mu na oplátku pořídila slona Gypsyho. James Dean (24) jí byl také blízký, ale vysloužil si jen kocoura. Nikdy ale nepohrdla šperky, přijímala je jako dary a nezdráhala se utratit za ně horentní sumy. V její sbírce byly i takové skvosty jako perla La Peregrine, náhrdelník Tádž Mahal nebo Krupp Diamond.

To nejlepší

Elizabeth Taylor byla nevystudovaná a sázela jen na svou krásnou tvář a spontánnost. O mužích ale měla jasno.

"Žena vždy učiní, co muž chce, požaduje-li muž, co si ona přeje."

"Vkus se tříbí věkem. Před čtyřiceti lety se mi stávalo, že jsem se vdala za muže, které bych dnes nepozvala ani na oběd."

„Jedni z nejdůležitějších mužů v mém životě byli psi a koně.“

V galerii najdete střípky ze života Elizabeth Taylor.

Vybrali jsme pro vás

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Akční letáky