Josef Laufer patřil v mládí mezi nejvíc sexy muže Česka. Sice je sám španělsko-židovského původu, ale naši zemi a především pak naše ženy si zcela podmanil. Nutno podotknout, že nic ze svého šarmu neztratil ani v pozdním věku. Bohužel pak přišla tragédie při operaci a umělec už rok a půl bojuje o život.

Josef se narodil v roce, kdy začala 2. světová válka, ve Francii. Jeho otec byl Čech židovského původu a maminka Španělka. Seznámili se v lazaretu, kde on působil jako lékař a ona jako zdravotní sestra. Válku rodina přežila a Josef poté nastoupil na studia. Vystudoval pražskou DAMU a získal roli ve filmovém muzikálu Starci na chmelu.

Následovala celá řádka slavných rolí. Exceloval například ve filmu Gentlemani, Toulavý Engelbert nebo v legendárním seriálu Cirkus Humberto. Natočil deset gramofonových alb a účinkoval v mnoha televizních pořadech. Vzhledem k tomu, že byl rozený bavič, měl i svou show. Často působil jako režisér doma i v zahraničí.

Lauferova manželka je taková paní Colombová

Nikdo pořádně neví, jak se seznámil se ženou svého života, protože o ní většinou jen mluvil a málokomu se podařilo, vidět je pohromadě. Ví se, že jde o uznávanou kostýmní výtvarnici Irenu Greifovou, která se postarala o kostýmy nejslavnějších českých filmů.

Pár je spolu téměř padesát let a mají dceru Ester. Prošli si dobrým i zlým. Irena roku 2016 skončila v nemocnici ve vážném stavu, kde musela být připojena na přístroje. Herec a zpěvák z toho byl vyděšený, nešťastný a více stav své manželky odmítl komentovat. Říkalo se, že jeho žena prodělala mozkovou mrtvici.

„Skutečně nevím, co bude. Zkuste se zeptat třeba za měsíc,“ řekl vyděšený zpěvák tenkrát pro deník Aha!.

Prý jí byl vždy stoprocentně věrný

I přesto, že mu ženy ležely u nohou, vždy tvrdil, že žádné nepodlehl a své milé byl absolutně věrný. Ať už tomu budeme věřit, nebo ne, jedno je jisté, žádná nevěra se u něj nikdy neprovalila.

Nyní, když sám leží v umělém spánku v nemocnici, je jeho manželka bohužel také hospitalizována a kvůli koronaviru se za ním neměla šanci dostat.

"Mámu tátovi nahrávám a pouštím mu její hlas, ale teď jsem se rozhodla, dokud covid nezačne zase řádit, že ji k němu asi vezmu," řekla Ester pro Blesk. Budeme tedy věřit, že se to podaří.

Související články