Staňte se předplatitelem našich časopisů
mojepredplatne.cz

Žena, která zkrotila Dr. House

Zdroj:

Jako by měla jen jedinou roli. Tak na první pohled působí Američanka Lisa Edelsteinová (43). Není to ale pravda: než začala hrát šéfovou doktora House, měla za sebou vystoupení v muzikálech i roličky v renomovaných seriálech.

Nejnesnesitelnější zaměstnanec v dějinách televizních seriálů. Takové renomé má doktor Gregory House (Hugh Laurie): brilantní diagnostik, ale arogantní prevít, který se téměř s nikým nesnese.

Zkrotit ho dokáže pouze jeden člověk: ředitelka kliniky Lisa Cuddyová. Autoři vsadili na jiskření profesní i soukromé a právě jejich vztah kočky s myší (nebo spíš myši s kocourem) je vedle rozlouskávání medicínských oříšků jasná linka divácky oblíbené ságy.

Ovšem to, jestli přibudou další díly, záleží na představiteli titulní role: Hugh Laurie váhá, protože kvůli kulhání před kamerou začal trpět bolestmi kloubů.

S Lisou Cuddyovou má společné nejen křestní jméno a ctižádost, ale z televizních besed je patrné, že i smysl pro sarkastický humor. Styčné body se najdou také v soukromí: herečka není vdaná a nemá děti.

„Pokud se týká vkusu Lisy Cuddyové ohledně mužů, jsme na tom stejně. Rozhodně nemám ten nejlepší. Nevím, jestli vkus a inteligence jdou ruku v ruce,“ prohlásila žena, která žije ve starém domě v Los Angeles s kočkou a třemi nalezenými psy. Štíhlou postavu si udržuje cvičením ashtanga jógy.

„Když se probudím, vypiju hodně organického čaje guayakí. A než si zacvičím jógu, nemůžu vůbec jíst, cítila bych se špatně. Nejím potraviny živočišného původu, ale není pravda, že jsem veganka. Souhlasím s jejich přesvědčením. Nejhorší na životě vegetariánů je sehnat boty, na kterých není ani kousek kůže,“ dodává.

Seriálové muzicírování

Herci prý na producentech Dr. House mámí speciální muzikálovou epizodu, jako byla v seriálech Ošklivka Betty a Buffy, přemožitelka upírů. O Lisiných hudebních schopnostech již byla řeč, Hugh Laurie (House) hraje na kytaru a klavír, Jennifer Morisonová (Cameronová) na klarinet, Jesse Spenser (Chase) umí na housle a zpíval v chlapeckém sboru, Omar Epps (Foreman) býval členem hiphopové kapely.

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Akční letáky