Staňte se předplatitelem našich časopisů
mojepredplatne.cz

Zemřela Eva Jurinová: Moderátorská hvězda a hlas metra B podlehla vážné nemoci.

Eva Jurinová
Eva Jurinová
Zdroj: PROFIMEDIA

Ve věku 67 let zemřela bývalá televizní moderátorka Eva Jurinová. Dle vyjádření rodiny prohrála hvězda devadesátých let boj s dlouhodobou nemocí.

Eva Jurinová se narodila v Ostravě a vystudovala Fakultu žurnalistiky Univerzity Karlovy v Praze. Svou televizní kariéru začínala v ostravském studiu Československé televize.

Následně pracovala jako zástupkyně šéfredaktora deníku Noviny a později se stala redaktorkou rádia Kobra a moderátorkou v Českém rozhlasu.

Nejvíce přelomový byl však pro Jurinovou rok 1995, kdy dostala lukrativní práci v hlavních zprávách na TV Nova. Společně se Zbyňkem Merunkou uváděla zprávy až do 1999, pak ale přišla životní změna.

Eva Jurinová Eva Jurinová Zdroj: PROFIMEDIA

Eva Jurinová se na vrcholu slávy v showbyznysu rozhodla odejít do úplně jiného odvětví. Motivací pro ni tehdy byl její nemocný otec. 

"Když jsem odcházela z Novy, umíral mi tatínek. Ležel na Bulovce a jeho odchod, který nikdo nečekal, mě hodně sebral. Začala jsem se bát života, nemocničních prostředí, nemocí a všeho, co je kolem, a potřebovala jsem si na to prostředí rychle sáhnout, abych se nezbláznila. Proto jsem z mnoha nabídek volila právě tuto. Člověk by si měl sáhnout na to, čeho se bojí, a poprat se. Můj recept vyšel," řekla tehdy úspěšná televizní tvář.

Jurinová se pak stala tiskovou mluvčí motolské nemocnice, kde vydržela dlouhých 11 let.

V roce 2014 kandidovala Eva Juricová jako nestranička za sdružení Změna pro Sadskou a uspěla. Dva roky byla starostkou, na funkci ale nakonec rezignovala, neustála dle svých slov "fámy a pomluvy," a raději se stáhla do ústraní.

Hlas Evy Juricové navíc zná většina obyvatel Prahy, právě ona totiž už dlouhé roky hlásí stanice v metru B.

Bývalá hvězda televizních zpráv dle vyjádření rodiny podlehla boji s vážnou nemocí. Upřímnou soustrast pozůstalým.

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Akční letáky


ZAVŘÍT REKLAMU