Smutnou zprávu dali světu vědět jeho kolegové z divadla F. X. Šaldy v Liberci. „V hlubokém zármutku oznamujeme, že nás včera po vážné nemoci navždy opustil náš kolega a přítel Ladislav Dušek,“ zveřejnilo divadlo na sociálních sítích.

Kromě divadla se objevoval pravidelně i ve filmech nebo seriálech. Lidé si ho nejvíce pamatují z Ulice.
„Odchod Ladislava Duška nás hodně zasáhl zvláště v této těžké době,“ řekla k náhlému úmrtí představitele Vojtova dědy producentka seriálu Jana Maršíková pro TN.cz.

Divadlo F. X. Šaldy smutní

„Počítali jsme s ním i do budoucna, protože to byl báječný kolega, který mezi nás ihned zapadl. V Ulici na něj nikdy nezapomeneme, i když byl součástí našeho týmu jen krátce,“ dodala smutně.

Dušek se za svůj život ztvárnil více než 200 divadelních rolí, a to zdaleka ne jen v Divadle F. X. Šaldy. Na prkna divadla se naposledy postavil 28. září jako arcibiskup z Canterbury v derniéře inscenace Králova řeč. Herecký svět přišel o opravdového velikána.

„Kdybychom měli v kostce představit hereckou charakteristiku Ladislava Duška, mohla by znít třeba takto: spontánní talent, originalita, poctivost a nerozpačitý tah k úspěchu inscenace. Těžko si porevoluční činohru divadla F. X. Šaldy bez něj vůbec představit,“ pěli na něj ódy kolegové.

„Láďa byl pro jakoukoli kravinu a dokazoval to i ve své práci. Nezapomenu, když v roli Maxima Gorkého přitáhl do divadla promítačku a na výstavě v prologu k „Čechovovi na Jaltě“ vydělával peníze na proletářskou revoluci promítáním Chaplinových grotesek,“ popisuje jeho veselou povahu na Facebooku divadla režisér Petr Palouš.

Mít Láďu Duška za přítele a kolegu je dar, prohlásila ředitelka divadla Jarmila Levko Pešlová

„Vidím, jak z něj v „Sexu noci svatojánské“ sršelo nadšení vynálezce a snílka, stejně jako z jeho magické koule, kterou pro něj sestrojil jeho kamarád Vojta Maté,“ pokračoval.

„Byl hravý jako štěně, což mu přišlo vhod zejména ve „Dvou kavalírech z Verony“, kde si moc pochvaloval spolupráci s francouzským buldočkem Anetkou. Bez váhání se pustil do improvizací pro inscenaci „Téma sport“, dvě hodiny se tvrdě zkoušelo," prozradil přípravy.

„A pak jsme pro inspiraci postavili kurt a hráli na scéně Malého divadla nohejbal,“ dodal Palouš, který na Duška dojemně zavzpomínal," dodal Palouš, který na Duška dojemně zavzpomínal.