Staňte se předplatitelem našich časopisů
mojepredplatne.cz

Andrew Fletcher z Depeche Mode vzpomínal na Prahu s láskou: Museli jsme utíkat!

Andy Fletcher
Andy Fletcher
Zdroj: Profimedia
Andy Fletcher

Ve věku šedesáti let zemřel Andrew Fletcher, zakládající člen britské skupiny Depeche Mode. Ve čtvrtek večer o tom informovala skupina na sociálních sítích. Příčina smrti klávesisty nebyla zatím zveřejněna.

Prohlášení kapely

„Jsme šokováni a plní zdrcujícího smutku z předčasného skonu našeho drahého kamaráda, člena rodiny a kolegy z kapely Andyho ‚Fletche‘ Fletchera,“ napsala kultovní skupina ve svém prohlášení. „Fletch měl skutečně zlaté srdce a vždycky tu byl, když jste potřebovali podporu, popovídat si, zasmát se nebo si dát studenou pintu. Soucítíme s jeho rodinou a prosíme vás, abyste na ně mysleli a respektovali jejich soukromí v této těžké době,“ dodali jeho kolegové z kapely.

Hudební legenda

Fletcher založil na konci sedmdesátých let po boku Martina Gorea a Vince Clarka kapelu Composition Of Sound. Jako poslední se k nim připojil David Gahan, s jeho příchodem se změnilo jméno kapely na Depeche Mode. Mezi jejich největší hity patřily písně jako Just Can’t Get Enough, později Personal Jesus a Enjoy The Silence. V roce 2020 byla kapela uvedena do rokenrolové síně slávy. Pro skupinu byla důležitá jejich tajuplná image, oblíkali se především do černého oblečení. 

Vzpomínka na Prahu

Každý fanoušek Depeche Mode zná černobílé fotografie kapely z Prahy. Andrew byl vyfocený fotografem Antonem Corbijnem před Štvanicí a před Fantovou kavárnou. „Kolem se najednou vyrojilo ohromné množství fanoušků a my jsme i s Antonovým fotografickým vybavením museli utíkat. Holky brečely a nějaká starší paní se na nás obořila: „Co to těm děvčatům děláte?“ povídal o vtipné historce z Prahy Reflexu.

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Akční letáky