Česká policie denně řeší mnoho přestupků i nehod, za které čas od času mohou i dobře známé tváře ze světa českého šoubyznysu. Namísto sklopení hlavy a vyhovění pokynům strážníků se ale mnozí schylují k arogantnímu chování. A to i nově například syn Vladimíra Železného, Jakub Železný.

Neuposlechnutí výzvy

Policie před pár dny zveřejnila video, na němž je natočen řidič, který na pražském Václavském náměstí zaparkoval na přechodu pro chodce. Se strážníky však nechtěl spolupracovat a nechtěl se dokonce ani podrobit testu na drogy. Do toho hovořil arogantně a nechal si zavolat státní policii. Až poté se začal chovat rozumně.

Přestože policie totožnost muže neprozradila, naznačila, že jde o veřejně známou osobu. Posléze se sám moderátor Jakub Železný přiznal, že je na videu on. A za své chování se zpětně omluvil. U mnohých ale v omluvou nepochodil.

Známá tvář nepomohla

A problémy s parkováním musel řešit i Paľo Habera. Ten si před pěti lety vyrazil v noci do jednoho z pražských barů, a když už měl dost, chtěl odjet domů. Zavolal si proto řidiče. Jenže ten zaparkoval na zákazu stání a všimla si ho policie. Řidič odmítal pokutu zaplatit, a tak dorazil na pomoc sám zpěvák kapely Team a snažil se podle Blesku vše vyřešit svých úsměvem. To ale neprošlo. A pokutu musel zaplatit.

Pil a pak zase ne

Do křížku se zákonem se vloni dostal také herec Václav Upír Krejčí, když havaroval ve svém autě opilý. K tomu, že před usednutím za volant pil, se dle webu iDNES sám po nehodě přiznal. Jakmile ale začalo prošetřování celé události, herec otočil a začal tvrdit, že byl v době nehody střízlivý a opil se až po ní. U soudu vyfasoval pokutu a také zákaz řízení na 30 měsíců.

Auto nešlo ovládat!

Hvězda dětských srdcí Dáda Patrasová zato bourala rovnou dvakrát. Poprvé v roce 2018, když řídila se 2,5 promilemi v krvi, a podruhé loni v létě. Tentokrát se ale odmítla podrobit dechové zkoušce a z nárazu do betonové zátarasy vinila samotné auto. „Auto nešlo ovládat, nemohla jsem zahnout!” hlásala v reakci pro Aha!. Mnozí byli ale jiného názoru…

Spanilá jízda a zase to parkování

Vroubek u policie má i zpěvačka Bára Basiková. Ta má řidičský průkaz teprve pár let, už má ale na triku několik škraloupů. Už dvakrát platila pokutu za rychlou jízdu. Další pokutu pak podle webu Sedmička vyfasovala za parkování na přechodu ve Vodičkově ulici.

Související články