Staňte se předplatitelem našich časopisů
mojepredplatne.cz

Daniel Hůlka bojoval se zdravím, z panických atak ho vytáhla manželka

Daniel Hůlka
Daniel Hůlka
Zdroj: Profimedia
Daniel Hůlka

Muzikálová hvězda devadesátých let, Daniel Hůlka, nemá v posledních letech příliš šťastné období. Nedaří se mu hlavně po zdravotní stránce. Poté, co utekl hrobníkovi z lopaty kvůli těžkému zánětu slinivky, ho začaly trápit panické ataky. Naštěstí má nyní dceru a mladou manželku, které ho udržují ve formě.  

Zpěvák trpí poruchou neurovegetativního systému, má těžké deprese a také právě panické ataky. Ty se projevovaly jako epileptické záchvaty, tudíž absolvoval nejrůznější vyšetření a nikdo pořádně nevěděl, co mu je. Nakonec jeho pravý zdravotní stav odhalil neurolog.

„Řekl mi, že mám poruchu neurovegetativního systému. Jmenuje se to těžká exogenní deprese, je to odrůda panické ataky,“ prozradil Hůlka pro pořad Povídej.

Hvězda muzikálů Jesus Christ Superstar nebo Dracula musela všeho nechat a dva roky se dávat dohromady. Pak se ale Hůlka vrátil do divadla a přišla panická ataka.

Panická ataka je pěkná mrcha

"Říznul jsem s sebou na podlahu a začal se klepat. Panická ataka je taková mrcha. Dokud jste pod silným tlakem, vydržíte to. A pak to zničehonic přijde," objasnil, jak se u něj nemoc ohlásila. 

Spouštěčem zdravotních problémů byl pro Hůlku stres a přepracovanost. Hrál totiž v devíti inscenácích najednou, do toho bujarý noční život, málo spánku, vyčerpání, vše se prostě nedalo stíhat.

„Díky úspěchu, který měl Dracula, se mi otevřelo obrovské pole seberealizace ve zpěvu i herectví. Bral jsem tehdy všechnu práci, co přišla. Byl to strašlivý nápor na nervy. Nemohl jsem normálně spát a měl jsem rozházený biorytmus. Všechny tyto problémy se postupně nasčítaly. Pak jsem si vzal pauzu,“ vzpomínal na dobu, kdy byl nejslavnějším českým zpěvákem.

Musel začít chodit na terapie a začít své problémy řešit

Následně tedy musel začít chodit na terapie a začít se svým problémem něco dělat. Nakonec se ale vše zlepšilo, když se mu narodila dcera.

„Když se nám narodila Rozárka, všechno zmizelo. Dítě a láska v mém životě zametly všechny neduhy. Nikdy jsem nebyl šťastnější. Rozárka je moje štěstí a manželka Barborka také. To, že jsem se s ní setkal, změnilo můj život,“ vyznal se ze své lásky Daniel.

Ten kvůli manželce změnil radikálně životní styl, chodí na pravidelné procházky, zdravě jí a výrazně zhubnul.

"Věnuji se dcerce Rozárce, která je velmi živá a hravá. No a když nastane večer, mám mladou manželku. Výsledek mojí životní náplně je takový, že jsem zhubl patnáct kilo,“ směje se Hůlka.

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Akční letáky