Staňte se předplatitelem našich časopisů
mojepredplatne.cz

Byl o mnoho starší a ženatý: Zdeňka Pohlreichová vzpomíná, jak poznala manžela

Zdeněk Pohlreich
Zdeněk Pohlreich
Zdroj: Profimedia

Seznámili se už kdysi dávno, ale dohromady se dát nemohli. Zdeněk Pohlreich byl totiž tehdy ženatý s někým jiným a o mnoho let mladší Zdeňka si na něj musela ještě hodně dlouho počkat. Jaká náhoda je později svedla dohromady?

V pořadu Prostřeno, kde byli hosty partneři slavných kuchařů a kuchařek, se ocitla i Zdeňka Pohlreichová. Na rozdíl od Pohlreicha si své soukromí nijak nestřeží. Manželka nejslavnějšího českého šéfkuchaře prozradila, jak se vlastně seznámili.

„Hrál na kytaru. Když byl mladej, tak měl kapelu. Seznámili jsme se v Austrálii. Já jsem tam jela na mistrovství světa, hrála jsem softball, byla jsem v národním týmu, a on tam byl jako čerstvej emigrant,“ vyprávěla Zdeňka.

Zdeněk Pohlreich

„Bylo mi 19 a jemu 34 let a byl ženatej. Tím letadlem, kterým jsem za dva měsíce odlétala, přiletěla jeho manželka. Rozloučili jsme se den předem a najednou jsem ho uviděla na letišti. Ptala jsem se ho, co tady dělá a on, že jde pro manželku,“ pokračuje.

Pohlreich byl v té době totiž ještě ženatý s někým jiným. Po letech je dohromady svedla více méně náhoda. „Já jsem doma vařila bramborovou kaši a byla u mě sestra na návštěvě,“ svěřila se Pohlreichová. Sestra ji kritizovala s tím, že kaši dělá špatně a chtěla jí poradit.

Zdeněk Pohlreich

„Tys neviděla, jak to vaří ten plešoun? Ten, co je v tom Ano, šéfe?“ ptala se jí. Posléze ho Zdeňce ukázala na internetu a zjistila, že se jedná o muže z Austrálie, kterého Zdeňka před mnoha lety potkala. Sestra mu posléze napsala mail.

Během manželství museli přečkat i velmi těžké období, když měla Zdeňka rakovinu prsu. Z pragmatické ženy se stal de facto duchovně založený člověk. Překvapená z toho byla možná i sama Zdeňka. 

Zdeňka Pohlreichová

„Začala jsem se ponořovat do sebe. Aby se to všechno vyčistilo, muselo dojít k tomu, že všechno muselo být prožito a odevzdáno. Takže tam byla i žárlivost, která se objevila v neuvěřitelné síle,“ prozradila Pohlreichová v rozhovoru herečkou Gabrielou Filippi v Léčivém divadle.

„Zdeněček jel třeba cvičit a ta moje představivost mě začala úplně sžírat. Naučila jsem se to ale ovládat,“ vysvětluje. „Teď jsem ve fázi, že kdyby Zdeněček přišel s tím, že má nějakou ženu, tak by mi to ani nevadilo,“ tvrdila před lety.

Před rokem se jí obavy, které do zdravého vztahu patří, vrátily. Musel kvůli ní odmítnout nabídku do StarDance. „Řekla mi, že mě tam nepustí, protože každý díl se tam začne někdo s někým pelešit,“ smál se Pohlreich v pořadu Blízká setkání na Českém rozhlase.

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Akční letáky