Karel Gott po sobě zanechal obrovský odkaz. Zpěvák se za svou více než šedesátiletou kariéru dokázal zarýt fanouškům pod kůži a nejen jim, oblíbený byl i mezi svými kolegy z branže.

Gott svým talentem stále fascinuje, a i když již není mezi námi, věrní posluchači na něj rozhodně nezapomínají.

O to více se fanoušci těší z nového, rozšířeného vydání knihy Takový byl Karel s podtitulem Rok poté, která nabízí vzpomínky nejbližších přátel a kolegů slavného zpěváka!

Kniha Rok poté obsahuje celkem 45 rozhovorů s přáteli a kolegy Zlatého Slavíka, deset z nich však bylo přidáno až po smrti Karla Gotta.

Mezi desítkami osobností v knize je například i Zdeněk Troška, který před lety obsadil Gotta do dvojrole Pánaboha a Lucifera v pohádce Z pekla štěstí 2!

Režisér se rozhodl oslovit Zlatého Slavíka s rolí do filmu a to i přes to, že ho ostatní členové štábu považovali za blázna! Jeho šílený nápad nakonec prý vyšel na první pokus!

"Karel byl úplně nadšený! Konečně měl roli, nebyl za Gotta, nehrál Gotta, nemusel tam zpívat, lebedil si, že je to prostě úžasný! A musím ještě dodat, že k tomu přistoupil velmi zodpovědně. Jezdil jsem za ním do vily na Bertramku, seděli jsme spolu nad scénářem a rozebírali ho," říká Zdeněk Troška v rozhovoru pro knihu Takový byl Karel, Rok poté.

I když Gott původně ve filmu zpívat nechtěl, nakonec vše dopadlo jinak, a ujal se závěrečné písně. Tento nápad tehdy podle Trošky přišel od Karla Svobody.

Režisér si natáčení se Zlatým Slavíkem velice užil a vzpomíná na něj jen v dobrém. "Byl neuvěřitelně skromný, milý, tichý, nikdy se nerval do popředí, naopak se držel zpátky. Moc nemluvil, jen pozoroval lidi, a i tak z něj čišelo charisma." uzavřel. Více se dozvíte v knize, která je již dostání...