Staňte se předplatitelem našich časopisů
mojepredplatne.cz

Zdeněk Troška vzpomínal na spolupráci s Karlem Gottem: Měli ho za blázna

Karel Gott Zdeněk Troška
Karel Gott Zdeněk Troška
Zdroj: Profimedia

Fanoušci Karla Gotta se mají na co těšit! Kromě očekávaného dokumentu Karel a autobiografické knihy totiž nedávno vyšla rozšířená verze bestselleru Takový byl Karel Gott, kde o slavném zpěvákovi promluví jeho kamarádi z branže. Co řekl o Zlatém Slavíkovi Zdeněk Troška?

Karel Gott po sobě zanechal obrovský odkaz. Zpěvák se za svou více než šedesátiletou kariéru dokázal zarýt fanouškům pod kůži a nejen jim, oblíbený byl i mezi svými kolegy z branže.

Gott svým talentem stále fascinuje, a i když již není mezi námi, věrní posluchači na něj rozhodně nezapomínají. 

O to více se fanoušci těší z nového, rozšířeného vydání knihy Takový byl Karel s podtitulem Rok poté, která nabízí vzpomínky nejbližších přátel a kolegů slavného zpěváka! 

Miloval kožené bundy. Miloval kožené bundy. Zdroj: Profimedia

Kniha Rok poté obsahuje celkem 45 rozhovorů s přáteli a kolegy Zlatého Slavíka, deset z nich však bylo přidáno až po smrti Karla Gotta. 

Mezi desítkami osobností v knize je například i Zdeněk Troška, který před lety obsadil Gotta do dvojrole Pánaboha a Lucifera v pohádce Z pekla štěstí 2!

Režisér se rozhodl oslovit Zlatého Slavíka s rolí do filmu a to i přes to, že ho ostatní členové štábu považovali za blázna! Jeho šílený nápad nakonec prý vyšel na první pokus!

Karel Gott Zdeněk Troška Karel Gott Zdeněk Troška Zdroj: Profimedia

"Karel byl úplně nadšený! Konečně měl roli, nebyl za Gotta, nehrál Gotta, nemusel tam zpívat, lebedil si, že je to prostě úžasný! A musím ještě dodat, že k tomu přistoupil velmi zodpovědně. Jezdil jsem za ním do vily na Bertramku, seděli jsme spolu nad scénářem a rozebírali ho," říká Zdeněk Troška v rozhovoru pro knihu Takový byl Karel, Rok poté.

I když Gott původně ve filmu zpívat nechtěl, nakonec vše dopadlo jinak, a ujal se závěrečné písně. Tento nápad tehdy podle Trošky přišel od Karla Svobody. 

Režisér si natáčení se Zlatým Slavíkem velice užil a vzpomíná na něj jen v dobrém. "Byl neuvěřitelně skromný, milý, tichý, nikdy se nerval do popředí, naopak se držel zpátky. Moc nemluvil, jen pozoroval lidi, a i tak z něj čišelo charisma." uzavřel. Více se dozvíte v knize, která je již dostání...

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Akční letáky