Staňte se předplatitelem našich časopisů
mojepredplatne.cz

Může dění kolem vztahu s Vondráčkovou prohrát Polívkovi zápas? Názor trenéra

Zdeněk Polívka
Zdeněk Polívka
Zdroj: Profimedia
Zdeněk Polívka

Minulý týden jsme informovali o tom, že údajným partnerem zpěvačky Lucie Vondráčkové má být naděje českého MMA Zdeněk Polívka. Po tomto odhalení se strhla doslova lavina zájmu o soukromí obou aktérů. Půvabná zpěvačka je na zájem médií zvyklá, pro MMA zápasníka je tento nevídaný zájem novinka. 

Zdeněk Polívka má zanedlouho důležitý zápas ve Frankfurtu. V kleci si to rozdá se zkušeným zápasníkem Samuelem Krištofičem, známým pod přezdívkou „Pirát''. Není se tak čemu divit, že se Polívka soustředí jen svůj zápas. U bojových sportů je důležitá nejen fyzická příprava, ale i psychická.

Psychika dokáže ovlivnit zápas

Na to, jak moc dokáže psychika a současná životní situace bojovníka ovlivnit zápas, jsme se zeptali trenéra a zápasníka bojových sportů Martina Rapčana. „V době před zápasem se zápasník soustředí jen na boj. Klíčové jsou poslední dva dny do zápasu. Pokud se v ten moment uděje něco zásadního v životě, zápasník může kvůli tomu i prohrát, ať má natrénováno sebevíce.” Důležitá je hlavně celková pohoda a váha. „Poslední dva týdny se zápasníci věnují hubnutí, správná strava a trénink jsou to jediné, co je v ten moment zajímá. Pokud jde o mentální přípravu, tak má každý jiné rituály, někdo si zápas vizualizuje, jiný zase dělá zavedené cviky pořád dokola.” Mezi zápasníky bojových sportů je v přípravě známý i takzvaný sexuální půst. „Je to u každého individuální, záleží hlavně na způsobu boje, pokud zápasník upřednostňuje drsný souboj, tak mu sexuální abstinence před zápasem pomůže k tomu, aby v sobě udržel testosteron a byl tak v zápase o to více dravý,” dodává. 

Láskou k úspěchu

Nová láska může Polívku popohnat v kariéře dále, úspěch sklízí kolegové, kteří jsou obklopeni milujícími polovičkami. Na vítězné vlně se veze například šampion Oktagonu David Kozma, kterého fanoušci znají po boku milující manželky a dítěte. Další z řady úspěšných zápasníků, který má silné domácí zázemí, je Patrik Kincl, toho vždy po vyhraném zápase obejme půvabná manželka uprostřed klece. Jestli se dočkáme podobné romance u Lucie Vondráčkové a Zdeňka Polívky, ukáže čas.

Vybrali jsme pro vás

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Akční letáky