První láskou známého šéfkuchaře byla hotelová manažerka Naděžda, která je rovněž vyučenou cukrářkou. Láska ke gastronomii a vzájemné sympatie tehdy vyústily v manželství, ze kterého vzešly dvě děti - Honzík a Tereza. 

Manželé spolu nějaký čas prožili také v zahraničí. Nejprve strávili rok v Nizozemsku, které Pohlreich již jako student navštívil s basketbalovou reprezentací. Poté se jim podařilo získat přistěhovalecká víza a nakonec také povolení k cestě do Austrálie. 

Tam strávili dva roky. Vypracovat se tam Zdeněk Pohlreich, který byl poměrně čerstvě vyučeným kuchařem, musel doslova od píky. Aby se dostal k vysněnému místu šéfkuchaře, což se mu nakonec podařilo, hodně se nadřel.

Austrálie byla zatěžkávací zkouškou

“Chodil jsem od dveří ke dveřím a ptal se, jestli někdo nechce člověka do kuchyně. Měl jsem obrovskou motivaci a práci jsem si našel už třetí den. Nic mi nebylo zatěžko, chodil jsem do kuchyně klidně o dvě hodiny dřív. Každý den byl pro mě skvělý v tom, že jsem se učil nové věci. Hrozně mě bavilo i to, že výplata se dostávala každý týden a k dobré náladě přispívalo i stále krásné počasí,” zavzpomínal na Austrálii pro iDNES.cz Zdeněk Pohlreich. 

Pobyt za mořem a náročné pracovní podmínky vztah Zdeňka a Naděždy pravděpodobně v mnohém ovlivnily. Co se týče podrobností, byl ale kulinářský mistr na slovo skoupý. “Tomu tématu bych se raději vyhnul, nepřijde mi to fér o tom sám mluvit,” vysvětlil. Jisté je, že v roce 1993 se spolu opět vrátili na rodnou hroudu.

Jejich manželství nakonec nevydrželo. O důvodech sice Zdeněk Pohlreich nikdy nemluvil veřejně, ale existuje důvod, proč se domnívat, že pomyslným posledním hřebíčkem do rakve jejich lásky byla nevěra. 

Krátce před rozvodem byl totiž Zdeněk Pohlreich načapán na záletech s vášnivou koňařkou a hráčkou softbalu Zdeňkou, která měla z předchozího vztahu dva syny. S tou sepozději odborník na gastronomii podruhé oženil. 

Zdeňka Pohlreichová se navíc po čase v talkshow prořekla, že se se svým současným mužem znali již dříve a románek prý udržovali během doby, kdy šéfkuchař pobýval v Austrálii. Jejich vztah ale prý musel skončit, protože se na místo vypravila jeho tehdejší manželka. 

Rozvod byl mimořádně náročný a ostrý. Naďa a Zdeněk Pohlreichovi se soudili o velké peníze a kromě toho konec vztahu kuchařova nyní již exmanželka velice těžce nesla. Jen velmi nerada například přihlížela tomu, jak její malý syn jezdí na dovolené s otcem a jeho novou partnerkou. 

Dnes vede vlastní úspěšný podnik

Situace zašla dokonce tak daleko, že Zdeněk Pohlreich tehdy u soudu požadoval syna Honzu, kterému tehdy bylo jedenáct let, do výhradní péče. O dceru Terezu ale zájem neprojevil. 

“To je tady veřejné tajemství, že se Zdeněk odstěhoval od Nadi. Všichni doufáme, že kluka do péče nedostane. K manželce se zachoval hrozně nefér,” uvedli tehdy pro Blesk sousedé páru. 

Syna do výhradní péče Zdeněk Pohlreich nakonec nezískal a Naděžda Pohlreichová se časem z nelehkého rozvodu vzpamatovala. Založila si svůj vlastní podnik Malá Pekárna, který je kombinací bistra a cukrárny. Ten již několik let provozuje v Letech u Dobřichovic a podle jeho sociálních sítí je patrné, že se šikovné šéfcukrářce stále daří.

Související články