Zdeněk Izer se narodil 7. září 1966 v Praze. Po nepřijetí na střední grafickou školu se vyučil automechanikem.

Poprvé se dostal do povědomí širší veřejnosti díky sérii audionahrávek Policejní akademie, kde s humorem sobě vlastním imitoval známé postavy.

V roce 1994 se začal objevovat v České televizi, kde společně s Markem Dobrodinským vytvářel nezapomenutelné parodie známých televizních pořadů.

Poté účinkoval v reklamách, na TV Prima uváděl sérii zábavných televizních pořadů jako například Jen blbni, Kinobazar, Pípšoubazar, Telebazar a na ČT měl relaci se skrytou kamerou Na palmě!.

Kromě toho se věnoval také dabingu. V posledních letech se ale zdá, že Izer z televizního prostoru zcela zmizel.

Jakýmsi milníkem v kariéře Zdeňka byl pořad Buřtcajk na TV Pětka, který byl přerušen po necelém půlroce kvůli úmrtí majitele televize. Od té doby se stáhl bavič spíše do ústraní a věnuje se jiným činnostem.

Izer si pro své fanoušky připravil osmdesátiminutový program nazvaný Na plný coole, s nímž pravidelně objíždí různé kulturní domy a divadla po celé České republice.

Že na něj příznivci nezanevřeli dokazuje i to, že naplnit sály Izerovi rozhodně nedělá problém a jeho živá show se těší popularitě nejen u nás, ale i u našich sousedů na Slovensku.

Bývalá televizní hvězda se kromě toho věnuje moderování společenských akcí a firemních večírků.

O něco méně se ale Izerovi daří v soukromém životě. Bavič má za sebou náročný rozvod. V roce 2018 se po patnácti letech rozešel se svou manželkou Olgou.

Tehdy promluvila do médií blízká známá Izerové, která přišla se šokujícím obviněním vůči umělci. Olga byla prý terčem šikany a vydírání, jelikož například nemohla chodit do práce. Když si poté otevřela vlastní kavárnu, Izer jí měl dělat ze života peklo.

„Žila ve zlaté kleci, pokud se vším souhlasila a neodporovala, byl klid, ale když se vzepřela vůli manžela, bylo zle. Často jí i vulgárně nadával, že má v hlavě nas*áno apod. Olga si ke Zdeňkovi vypěstovala nenávist a averzi za jeho psychické týrání a ponižování. V poslední době je už ani nikdo ze známých nenavštěvoval. Choval se k ní jako k onuci i před lidmi. Ze začátku jsme si mysleli, že to myslí z legrace, když se ukázalo, že ty nadávky myslí vážně, bylo nám hodně nepříjemně,“ popsala tehdy trápení své kamarádky žena, která se rozhodla vše prozradit v rozhovoru pro TN.cz.

Související články