Zdravotní stav Jaroslavy Obermaierové se začal výrazně zhoršovat loni před Vánoci, kdy utrpěla vážnou mozkovou příhodu. V tu dobu musela také ukončit hereckou kariéru a nebyla nadále schopná se o sebe postarat sama. Proto se nastěhovala do léčebny dlouhodobě nemocných, kde strávila zbytek svého života. 

“Mám o ni starost a je mi to moc líto. Ráda bych s ní znovu mluvila. Nevím ale, jak na tom je. Vím, že už dřív se jí špatně chodilo a bylo jí hodně slabo. Přece jen v jejím věku to již není nic neobvyklého. Bylo by krásné, kdyby se jí udělalo lépe a časem se třeba ozvala sama, ale kdo ví. Můžeme jen doufat a moc jí to přát,” svěřila se před časem redakci Kafe.cz Jaroslava Obermaierová, která se s herečkou přátelila a roky se s ní setkávala na place nekonečného seriálu Ulice. 

Její přání se jí ale bohužel nevyplnilo. Osobně se viděly naposled ještě před pandemií koronaviru a poté si již jen párkrát telefonovaly. Protože se znovu navázat kontakt nepodařilo, tušila Jaroslava Obermaierová, že je na tom Zdena Hadrbolcová pravděpodobně velmi špatně.

Smrt je pro ni vysvobozením

I tak ji ale zpráva o smrti oblíbené kolegyně velmi ranila. "Věděla jsem, že je na tom chudák velmi špatně. Před časem jsme si volaly, pak už jsem se jí dovolat nemohla a tušila jsem, že je to asi moc špatné," uvedla Obermaierová CNN Prima News.

Oblíbená herečka, která za sebou má stovky divadelních i filmových rolí, neměla žádné potomky. Nyní proto není jisté, kdo zdědí její majetek, mimo jiné krásný byt pod Pražským hradem, který Zdena Hadrbolcová vlastnila. Podle zjištění severu Aha Online se v posledních měsících o známou umělkyni měl starat její synovec. Právě ten by tak mohl být nyní jejím dědicem, pokud své záležitosti jestě za svého života nevyřešila jinak.

Jakmile vešla do ateliéru, trable hodila za hlavu

Zdena Hadrbolcová vystudovala herectví pražské DAMU, kde později sama také vyučovala na katedře autorské tvorby. Zahrála si v řadě pražských divadelních scén, mimo jiné v Divadle pod Palmovkou, Divadle Na zábradlí, Divadle komedie nebo v Rokoku. Přestože si zahrála v nespočtu filmů i seriálů, již navždy zůstane v srdcích diváků pekařkou Růženkou. 

“Zdenička Hadrbolcová byla především velkou profesionálkou, na kterou jsme se mohli vždy spolehnout. Přestože jí občas nebylo moc do smíchu, jakmile vešla do ateliérů, jako by všechny starosti a trable hodila za hlavu. Celá se rozzářila, byla tu pro své kolegy, pro nás. Rozdávala úsměvy, s Jaruškou Obermaierovou byly na place i v zákulisí sehranou dvojkou, která bavila celý štáb. Nikdy na ni nezapomeneme,“ sdělila producentka Ulice Janka Maršíková pohnutě.

Související články