Náš organismus může vodu zadržovat z různých důvodů. Často je to spojené ovšem se skladbou jídelníčku a to zvláště v případech, kdy strava obsahuje nadměrné množství soli či cukru. 

Dalším problémem je pak špatný pitný režim a nedostatek pohybu. U žen, které trpí zavodněním častěji, jsou ale příčiny mnohdy hormonálního charakteru. Nepříjemné projevy zadržování vody přitom dokážou poměrně úspěšně dostat pod kontrolu běžné bylinky. 

Jednou z nejsilnějších bylinek na odvodnění organismu je petržel. Můžete ji konzumovat čerstvou, přidat si ji do salátů, vývarů, pomazánek, ale lze z ní připravit také silný odvar. Buď ze semínek, nebo přímo z natě. Petržel výrazně zlepšuje funkci ledvin a její účinky se ještě umocňují, pokud ji zkombinujete s kopřivou. 

Kopřiva, petržel, pampeliška a ostropestřec mariánský

Kromě kopřivy a petržele je na odvodnění vhodná pampeliška. Ta přispívá k očistě a posílení jater, podporuje činnost lymfatického systému a správnou látkovou výměnu v těle.

Do doplňků stravy pak zařaďte ostropestřec mariánský například ve formě oleje, nebo si pořiďte sypaný prášek, který si můžete dát do salátů, jogurtů nebo ovesných kaší.

Na detoxy jsme se zeptali Evy Feuereislové, která si i bez cvičení udržuje skvělou postavu. Účastnice Vyvolených je známá pod přezdívkou Platic Queen a takto také přistupuje i k hubnutí. „Já chodím na různé procedury nebo hubnoucí zábaly,“ prozradila nám sexbomba, jak se zbavuje zbytečné vody v těle a případných otoků a celulitidy.