Staňte se předplatitelem našich časopisů
mojepredplatne.cz

Zara Tindall: Sestřenice Williama je všem sympatická už jen tím, koho si vzala

Zara je velmi sympatická šlechtična
Zara je velmi sympatická šlechtična
Zdroj: profimedia
Zara je velmi sympatická šlechtična

Zaře Tindall schází šlechtický titul a princeznovská korunka, ale v královské rodině má i tak své pevné místo.

Obyčejní

Zara Tindall je nejstarší vnučkou královny Alžběty II. I přesto, že je váženou členkou královské rodiny, je zvána na svatby, křty, oslavy i honosné akce jako Trooping the colour, její jméno nezdobí šlechtický titul. Neznelíbila se své babičce ani na svém kontě nemá škraloup vůči monarchii. Za všechno může její matka. Když si princezna Anna brala v roce 1973 neurozeného Marka Phillipse, požádala, aby byly děti zbaveny všech titulů a výsad. Chtěla jim tak dopřát co nejobyčejnější dětství. Manželství se po devatenácti letech rozpadlo, ale Zara po vzoru své matky zalovila mezi obyčejnými smrtelníky a v roce 2011 se provdala za hráče rugby Mika Tindalla.

Kůň, má láska!

Už od dětství Zara vynikala ve sportu a po dobu studia pravidelně reprezentovala v pozemním hokeji, atletice a gymnastice a na Exeterské univerzitě získala kvalifikaci rehabilitační pracovnice se specializací na koňskou fyzioterapii. Jako většině královské rodiny jsou jejímu srdci nejbližší právě koně. Aby ne, její matka se dokonce objevila na olympijských hrách v soutěži všestranné způsobilosti a jezdectví.

Je vynikající jezdkyní a nasbírala desítky medailí. Vrcholem bylo udělení řádu britského impéria za vynikající reprezentaci, který od své babičky dostala v roce 2007. 

Vyvolený

Zařin bratranec princ Harry stojí za jejím seznámením s hráčem rugby Mikem Tindallem. Byla to láska na první pohled. Když se ale 30. července 2011 v kostele v Edinburghu brali, stále mnoho lidí pochybovalo o tom, je-li to správné. Těžko ale soudit, jestli víc vadil neurozený původ ženicha nebo Zařino členství v první řadě královské rodiny.

Po osmiletém manželství je jasné, že ti dva jsou pro sebe zrození. Vychovávají spolu dceru Miu Grace a Lenu Elizabeth a štěstí z nich čiší na všechny strany. Vedle prince Williama a vévodkyně Kate jsou nejvysmátějším párem celé britské monarchie. Jejich vztah ale musel už dvakrát projít náročnou zkouškou, když Zara potratila. Poprvé už bylo její těhotenství dokonce oficiálně oznámeno a neštěstí se stalo přesně na Štědrý den.

Povinnosti

Každý člen královské rodiny nese na svých bedrech agendu, kterou musí spravovat. Ani absence šlechtického titulu jí před povinnostmi neochránila. Pod svými křídly má pacienty po zranění páteře a s úrazy způsobené jezdectvím. Mimo klasickou charitu se zapojuje do spousty zajímavých projektů:

Vydražila společenské šaty a výtěžek darovala obětem tsunami v Asii.

Pózovala Jacku Vettrianovi, aby pomohla organizaci Sport Relief.

Zapojila se do pokerového turnaje, který se konal na podporu Dárfúru.

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Akční letáky