Staňte se předplatitelem našich časopisů
mojepredplatne.cz

Záhadolog Däniken se brání: Moje knihy nejsou bláboly!

<p>Jeho televizní show se vysílala po celém světě.</p>
<p>Jeho televizní show se vysílala po celém světě.</p>
Zdroj:

Jeho knihy hltají miliony čtenářů po celém světě, zatímco celá řada vědců je neúnavně označuje za nesmyslné. Záhadolog Erich von Däniken (74).

Jak dospěl poslední ze čtyř potomků továrníka ze švýcarského města Zofingen ke své kontroverzní teorii, že naši planetu navštívili před mnoha tisíciletími mimozemšťané, o čemž údajně svědčí mnoho důkazů?

Poprvé vážněji otočil oči směrem k nebi jako student jezuitské internátní školy ve Fribourgu. Důkladné studium bible mu coby hluboce věřícímu mladíkovi kupodivu nestačilo. Měl spoustu otázek a rozhodl se, že na ně začne hledat odpovědi.

„Nesouhlasné ohlasy mě zajímají a studuju je, pokud ovšem nejde o osobní útoky. Můžou mi být velkou inspirací, která odhaluje moje vlastní slabiny nebo přináší náměty pro další knihy,“ prozradil vlastní pohled na reakce svých věčných pronásledovatelů.

„I já sám svá díla v průběhu let opravuju. Některé nové výzkumy vyvrátí má někdejší tvrzení a zejména u titulů z mladších let mnohdy sám přijdu na nějakou chybu. Nikdy ji netajím.“

„Ve svém oboru toho vím a zkoumám jako málokdo na této planetě,“ pokračuje. „O každém tématu či místě výzkumů toho mám nastudováno nejméně stejně jako světoví špičkoví odborníci. Byl jsem tam, četl jsem veškerou dostupnou literaturu. Ovšem já nechci psát pro padesát čtenářů. Snažím se, aby moje knížky byly co nejsrozumitelnější všem, koho zajímají.“

Stále čilý autor dnes žije v malé horské vesnici v rodném Švýcarsku, z níž s neutuchajícím elánem vyráží na mezinárodní přednášková turné, aby na nich znovu a znovu obhajoval své závěry. Stejně pokračuje také v bádání a publikační činnosti.

Všem svým kritikům, kteří pro něj často nemají jiný titul než bývalý číšník, odpovídá slovy: „Jsem, jaký jsem. Kdo mě zná, ten mě zná, a kdo ne, ten mi může…!“

Prodal miliony knih

  • S manželkou Elizabeth měl syna, který bohužel zemřel ještě jako kojenec.

  • Díky dceři je dvojnásobný dědeček.

  • Celkový náklad jeho knih činí asi 60 milionů výtisků.

  • Má rád americký jazz.

  • Je vášnivý kuchař.

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Akční letáky