Pro kulaté hýždě jsou obvykle nejlepší staré známé cviky. Mezi ně patří široké hluboké dřepy, výpady a zvedání boků neboli Hip Thrusty.

Všechny tyto cviky můžete provádět v mnoha variacích a po čase je ideální přidávat váhy. Při větší váze totiž sval rychleji roste.

Nutno ovšem dodat, že s těžším závažím je třeba mít perfektně zvládnutou techniku cviků. Pokud vás trápí bolesti kolen, zkuste například výpady vzad, které jsou šetrnější a hýžďový sval se aktivuje v maximální míře.

V případě že patříte mezi jedince, které klasické posilování neláká, můžete se zpevnit i takzvaným kardio cvičením. Skvělá je chůze do kopce, do schodů a samozřejmě běh.

Zadek posílíte ovšem také při různých volnočasových aktivitách, jako je třeba horská turistika či jízda na kolečkových bruslích.

Pokud máte doma nebo v práci výtah, vyměňte ho za schody a brzy uvidíte první výsledky. Případně můžete zvolit cvik, kterému se říká židle.

Zdroj: Youtube

Nejprve si stoupněte zády několik centimetrů ode zdi a zády se o ni opřete. Následně si představte že si sedáte a imaginární židli, tedy postupně klesejte v kolenou až do pravého úhlu.

Tento cvik opakujeme třikrát po půl minutě a můžete ho praktikovat doma i v práci.

V domácím prostředí můžete též provádět další jednoduchý cvičení, ke kterému potřebujete pouze karimatku či jinou podložku.

Poloha začíná na všech čtyřech, ruce i nohy jsou v pravém úhlu k trupu i k podlaze. V první části cvičení budeme nohu, kterou necháme stále ohnutou v koleni, zanožovat.

Tento cvik zopakujeme desetkrát na obě nohy a pak můžeme přejít k unožování, opět desetkrát na každou stranu.

Podobných domácích tipů je celá řada a naleznete je například ve videích na Youtube, stejně jako při hubnutí je ale i při formování postavy, respektive nabírání svalů, velmi důležitá výživa.

Ve své stravě potřebuje kvalitní bílkoviny v kombinaci s komplexními sacharidy a tuky.

Mezi bohaté zdroje bílkovin patří maso, ryby, mléčné výrobky a vajíčka, z rostlinných uveďme třeba tempeh, ořechy nebo luštěniny.

Pro ty z vás, kterým dělá sestavení jídelníčku problém, oslovte raději odborníka, případně si pořiďte alespoň chytrou aplikaci, která vám spočítá kalorie. Dospělá žena do 65 let by měla mít denní příjem zhruba 1 800 kcal.

Zdroje: Novinky, Pro Ženy, Vlasta

Související články