Staňte se předplatitelem našich časopisů
mojepredplatne.cz

Perličky z natáčení filmu Z pekla štěstí

Z pekla štěstí
Z pekla štěstí
Zdroj: profimedia
Z pekla štěstí

Pohádka Z pekla štěstí je mezi diváky velmi oblíbená. Vypátrali jsme zajímavosti, které provázely natáčení.

1. Ve filmu hrálo přes 100 koní a 600 komparzistů! To je na pohádku hodně vysoké číslo a výrazně se tak navýšily náklady na natáčení.

2. Pouta, která na sobě měla Míša Kuklová během natáčení, vážila neuvěřitelných 25 kilogramů.

3. Sabina Laurinová se těšila na scénu, kde bude líbat draka. Nakonec ale pusinkovala zelenou papírovou krabici od bot zavěšenou na klacku!

4. Krále hrál Vladimír Vrabec, původně ale na jeho místě měl být producent filmu Jiří Pomeje! Tehdy ještě neměl finanční problémy a měl čich na výdělečné a úspěšné projekty.

5. Daniel Hůlka se učil jezdit na koni kvůli roli na farmě v Benicích. Nikde jinde už tuto dovednost nevyužil.

6. Během natáčení shořely rekvizity a dekorace za neuvěřitelných 10 milionů korun. Ohněm a souboji se v pohádce nešetřilo.

7. První díl Z pekla štěstí byl třetím nejnavštěvovanějším filmem roku 1999. Zkrátka nepřišel ani druhý díl, který se u diváků těšil stejně velké oblibě.

 8. V říjnu 1999 obdržel režisér Troška Cenu města Telče z rukou starosty Miloše Vystrčila za propagaci města. Historické centrum posloužilo jako perfektní kulisy.

9. Povrch kůže draka byl vyrobený z obarveného těsta na palačinky! I přesto vypadal věrohodně a děsivě.

10. Veškeré zvuky a ruchy včetně hlasů se dotáčely až později, dokonce někteří herci nedabují sami sebe, ale dostali cizí hlas! Miroslava Šimůnka například daboval herec Filip Blažek.

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Akční letáky