Staňte se předplatitelem našich časopisů
mojepredplatne.cz

Zemřela Yvonne Přenosilová: Zpěvačce hitu Boty proti lásce bylo 76 let

Yvonne Přenosilová
Yvonne Přenosilová
Zdroj: Václav Šlauf / MAFRA / Profimedia
Yvonne Přenosilová

Ve věku 76 let zemřela legendární zpěvačka Yvonne Přenosilová. V posledních letech svého života bojovala s několika zdravotními problémy, v důsledku kterých ani nevycházela z domu. Co přesně bylo ovšem příčinou její smrti, není dosud jasné. 

Milovníky české popové hudby zasáhla nesmírně smutná zpráva. Ve věku 76 let totiž zemřela zpěvačka Yvonne Přenosilová, mezi jejíž nejznámější hity patří například píseň Boty proti lásce. Zpěvačka zemřela za dosud neznámých okolností v nemocnici na Vinohradech. Tam byla převezena sanitkou, kterou jí zavolala její sousedka. 

Boj se zdravím

Zprávu o smrti zpěvačky přinesl rozhlasový redaktor Radko Kubičko, který kdysi s Přenosilovou pracoval pro Rádio Svobodná Evropa. „Volala mi Yvonnina sousedka, naše bývalá sekretářka z rádia, že Přenosilové volala včera záchranku,” uvedl Kubičko pro Seznam Zprávy. Přenosilová v nemocnici bohužel naposledy vydechla o den později. Tedy 11. září. 

Yvonne Přenosilová poslední měsíce bojovala se svým zdravím. Trpěla chronickým zánětem sedacího nervu, kvůli čemuž se nedostala ani z domu. Ven tedy vůbec nevycházela a podle Aha! byla v kontaktu s okolním světem jen prostřednictvím telefonu. „Má to holka hrozně těžký a hodně to s ní zacloumalo. Ani se nedivím, ona totiž může jen stát nebo ležet. Vlastně se vůbec nemůže posadit,” prozradila před časem její kamarádka Marta Kubišová. 

Vybrali jsme pro vás

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Akční letáky