Staňte se předplatitelem našich časopisů
mojepredplatne.cz

Detaily pohřbu Yvonne Přenosilové: Zpěvačka před smrtí vyřkla velké přání

Yvonne Přenosilová
Yvonne Přenosilová
Zdroj: Profimedia
Yvonne Přenosilová

Zpěvačka Yvonne Přenosilová v posledních měsících svého života trpěla několika zdravotními problémy. I proto jí ostatně docházelo, že se její čas možná krátí. Přemýšlela tedy o svém pohřbu a o tom, jak by měl vypadat. A pozůstalí jí její přání vyplní. 

Zpráva o úmrtí autorky hitu Boty proti lásce Yvonne Přenosilové zasáhla všechny. Zpěvačka dlouho bojovala se svým zdravím, nikdo ovšem netušil, nakolik jsou její problémy vážné. Jak informoval Blesk, Yvonne Přenosilová například takřka před všemi utajila rakovinu plic.

K tomu všemu také trpěla chronickým zánětem sedacího nervu, kvůli čemuž nemohla skoro chodit a nevycházela tedy z domu. V neděli 10. září se zpěvačce přitížilo a sousedka jí zavolala sanitku. V nemocnici bohužel Yvonne Přenosilová zemřela. 

Přijít může každý

Fanoušci by se nyní se zpěvačkou jistě rádi rozloučili. A budou mít možnost. Její pohřeb, který se uskuteční ve čtvrtek 14. září na Novém Židovském hřbitově na Praze 3 ve 14 hodin, bude totiž veřejný. Blízcí při zařizování pohřbu mysleli na velké přání zpěvačky, která celý život žila na pražském Žižkově, kde si také přála být pohřbena. Je tedy jasné, že o tom, že se její konec blíží, dobře věděla. 

Boty proti lásce

Yvonne Přenosilová patřila k nejznámějším českým zpěvačkám. Ve známost vstoupila už v 17 letech, kdy začala pracovat v divadle Semafor. Zářila za mikrofonem i před kamerou. Objevila se ve filmech jako Kulhavý ďábel nebo Dita Saxová. Velkou popularitu jí přinesla píseň Boty proti lásce, která dodnes zůstává jejím největším hitem. Později pracovala jako redaktorka rádia Svobodná Evropa, kde se seznámila s šéfredaktorem Pavlem Pecháčkem. Do něj se zamilovala a Pacháček se stal její životní láskou. 

Vybrali jsme pro vás

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Akční letáky