I když to ne každý věděl, zpěvačka Yvonne Přenosilová se celý život hlásila k židovské víře. I z toho důvodu bude pohřbena na pražském Novém židovském hřbitově na Žižkově. Samotné poslední rozloučení pak má také svá pravidla. Jedním z nich je skutečnost, že musí rozloučení proběhnout brzy po úmrtí zesnulého. V nejlepší případě ještě týž den, nejpozději ale do tří dnů. Zatímco jiní tedy mají běžně na přípravy pohřbu dostatek času a nezřídka kdy se pohřeb koná i v řádu týdnů po smrti blízkého, pozůstalí Yvonne Přenosilové museli konat rychle.

Přijede i syn

Poslední rozloučení se zpěvačkou bude podle Blesku veřejné, a tak mohou dorazit i fanoušci. Očekává se také hojná účast známých osobností a také blízkých přátel zpěvačky. Dorazit by měl i její jediný syn Maxmilian Philip, který podle zvyklostí pronese smuteční řeč v hebrejštině.

Pohřeb se uskuteční ve čtvrtek 14. září ve 14 hodin. Zařizovala jej židovská obce, jíž byla Yvonne Přenosilová součástí. Během příprav pozůstalí mysleli na velké přání zpěvačky. Ta sama si totiž před smrtí určila, že chce být pohřbena právě na hřbitově na Žižkově. Právě v této pražské části takřka celý život žila.

Speciální místo

Po pohřbu budou ostatky uloženy do hrobu, který se nachází na unikátním místě. Konkrétně v řadě, v níž jsou pohřbeni například spisovatelé Franz Kafka anebo Ota Pavel.

Yvonne Přenosilová zemřela ve věku 76 let 11. září 2023. V posledních měsících svého života bojovala s několika zdravotními problémy. Mimo jiné například i s chronickým zánětem sedacího nervu, kvůli kterému nemohla ani vycházet ze svého bytu.

Související články